Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: sozsizde@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Okur şikâyetine Osmangazi’den yanıt

Olay gazetesinin 2 Haziran 2020 tarihli Söz Sizde köşesinde ‘Çarşamba Pazarı’nda Hijyenden Uzak Sokaklarda Satılan İçecekler’ başlıklı bir habere yer verilmiştir.

Merinos Parkı içerisinde kurulmakta olan Çarşamba Pazarı çevresi Zabıta Müdürlüğümüz tarafından sürekli kontrol edilmektedir. 3 Haziran Çarşamba günü kurulan pazar öncesi de ekiplerimiz pazarın güney tarafındaki Merinoslu Sokak ve park alanı içerisindeki kaçak, seyyar oluşumlara yönelik çalışmalar yapılarak engellenmiş ve seyyar satıcılar hakkında 4/6/2020 tarih ve 67901 sayılı İdari Yaptırım Karar Tutanağı düzenlenerek yasal işlem uygulanmış ve malzemeleri müsadere edilmiştir.

Zabıta Müdürlüğümüz konunun takibine devam etmektedir.

Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve konuyu bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dileriz.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

Halk otobüsleri temizlik konusunda daha duyarlı olmalı

 

Pandemi sürecinde toplu ulaşım araçlarının temizliği ayrı bir önem kazandı. Hijyen ve dezenfektan konusunda Büyükşehir Belediyesi metro ve otobüslerde çok titiz davranıyor.

Bu süreçte özel halk otobüsleri de basından takip ettiğim kadarıyla gereğini yapıyor.

Ancak, hijyen ve dezenfektanın yeterli olmadığı kesin.

Geçtiğimiz günlerde Teleferik Alemdar hattında çalışan 15/A hat No’lu özel halk otobüsünün koltuklarının halini görünce şoke oldum.

Bu koltuklar hiç mi temizlenmiyor. Koltuktaki kirliliği görünce insan oturmak istemiyor açıkçası.

İlgili kurumun bu konuda hassasiyetine inanarak, lütfen halk otobüslerindeki koltukların gözden geçirilmesini, temizlik konusunda daha dikkatli olmalarını rica ediyorum.

İsmail Doru

 

 Cadde ile sokak kesişimine ayna gerekli

 

Yıldırım ilçesi Huzurevi Caddesi ile 7. Er Sokak’ın kesiştiği yerde trafik bakımından sıkıntı yaşanıyor. Cadde işlek bir cadde ve bazen sürücüler yukarıdan aşağıya hızlı geldiği için sokaktan çıkan araç yukarıdan gelen aracı fark edemiyor. Daha önce bu sokak girişinde yukarıdan aracın görülebilmesi için ayna vardı. Zamanla çevrede yapılan inşaatla bu ayna kaldırılmıştı. Bu aynanın tekrar konulmasını rica ediyoruz.

Semt sakini okur

 

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X