Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Site otoparkının önündeki direk kazaya sebep olmasın

Köşe Yazısını Dinle

Günay Bey iyi günler. Sorunların çözümüne katkı sunduğunuz için öncelikle teşekkür ederiz.

Bizler Piremir Mahallesi Teleferik Caddesi No. 54’te bulunan 38 daireli TOPER sitesinde ikamet etmekteyiz.

Sitemiz garaj kapısının önünde elektrik direği bulunmaktadır. Bu elektrik direği garaj giriş çıkışlarını engellemekte olup olası kaza riskini artırmaktadır. Ayrıca, mevcut aydınlatma direği kaldırımın da ortasında kalmakta. Kaldırımı kullanan yayalar ve engelli vatandaşlar için de sıkıntı.

Site yönetimi olarak defalarca Yıldırım Belediyesi ile UEDAŞ’a garaj girişini kapatan bu aydınlatma direğinin 1 metre sağa veya sola alınması için taleplerde bulunduk. Ancak bugüne kadar ilgili kurumlardan hiçbir sonuç alamadık.

 

Yaşanabilmesi muhtemel olumsuz kazaların, maddi ve manevi kayıpların önüne geçmek için Yıldırım Belediyesi’nden ve UEDAŞ yetkililerinden sorunun çözümünü site sakinleri olarak rica ediyoruz.

Furkan Nergüzçiçek

 

Şikâyete konu olan yer apartmanın mülkiyetindedir

Günay Bey, 19 Şubat 2021 tarihli Söz Sizde köşenizde “25 Yıllık Sokak Neden Kapatıldı?” başlıklı okur şikâyetine yer vermişsiniz.

Apartman yönetimi olarak konuyla ilgili doğru bilgilendirme ve açıklama gereği duyduk.

Şöyle ki: Yıldırım ilçesi 152 Evler Mahallesi 2. Can Sokak diye bahsedilen yer 25 değil 33 yıllıktır ve 1. Can Sokak diye geçmektedir.

Bahçe çitleri çevrilen alan tapu kayıtlarında da görülebileceği gibi Birlik Apartmanı’na ait bir yerdir. Yani, binaya ait bir alandır. Kamu yararına bu alan 33 yıldır yaya trafiğine açık bir yerdir. Ancak, binada yaptığımız mantolama çalışmasından sonra birkaç defa burayı kullanan araçlar tarafından balkonlarımıza zarar verilmesinden dolayı apartman yönetimi olarak, apartmana ait olan bu alanı kapatma ihtiyacı hissettik ve tel örgülerle kapattık.

Ayrıca, apartman yönetimi olarak yine yayaların geçebilmesi için de 1 metre kadar yol bıraktık.

Saygılarımla.

Apartman yönetimi adına Bahri Bodur

 

Söz Sizde okurlarının dikkatine!

n Değerli okurlarım, sizlerin sesi olan Söz Sizde köşesine telefonla, gunayyumruktay@ olaygazetesi.com.tr, gunayyumruktay@ gmail.com elektronik posta adresi veya sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Sizlerden ricam, yazılarınıza lütfen ad, soyad ve iletişim kurabileceğim bir telefon eklemeniz ve şayet isminizin yayımlanmasını istemiyorsanız bunu belirtmeniz yeterlidir.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X