Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Yıldırım Belediyesi’nin uygulamasından vatandaş memnun

Köşe Yazısını Dinle

Günay Bey, çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla 28 Ocak 2021 tarihli Söz Sizde köşenizdeki “Atık Yağlar Doğayı Tehdit Ediyor” başlıklı yazınızı okudum, duyarlılığınız için teşekkür ederim.

Ancak, benim dikkat çekmek istediğim nokta, diğer belediyelerin de bu konuda duyarlılık göstererek tüketiciyi çevre konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak amacıyla evsel atık yağ yağların toplanması konusunda özendirici uygulamalara yönelmesi ve bunun süreklilik arz etmesi önemli.

Hatta size Yıldırım Belediyesi’nin bu uygulamasının bir haberini de gönderiyorum, umarım köşenizde değerlendirirsiniz.

“TASARRUFTA  YILDIRIM FARKI!

Yıldırım Belediyesi, Covid-19 salgını kadar dünyayı tehdit eden kuraklığa dikkat çekmek amacıyla başlattığı ‘2 Litre Atık Yağ Biriktirene 1 Damacana Su Hediye’ kampanyası kapsamında hem suların kirlenmesini önlüyor hem de vatandaşlara evde su tasarrufu sağlaması amacıyla ücretsiz musluk aparatı dağıtıyor.

Çevre ve Atık Yönetimi kapsamında hayata geçirdiği örnek projelerle ilklere imza atan Yıldırım Belediyesi, sadece 1 litresi 1 milyon litre içme suyunu kirleten atık yağlardan 2 litre biriktiren Yıldırımlı vatandaşlara Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yeni markası Bursa Su’dan 1 damacana hediye ediyor.

Bu kapsamda bir yandan içme sularının kirlenmesini önleyerek kuraklığa karşı önemli bir mücadele yürüten Yıldırım Belediyesi, bir yandan da damacanaların yanında ücretsiz olarak hediye ettiği musluk aparatları ile de vatandaşların evlerindeki musluklardan 3/2 oranında su tasarrufu sağlamasına öncülük ediyor. Şimdiye kadar 200 adet dağıtımı gerçekleştirilen musluk aparatlarının ilk etapta 1000 kişiye dağıtılması hedefleniyor. “

Sonuç olarak, çevre kirliliği ve kuraklık konusunda farkındalık yaratmak adına yapılan bu uygulamayı hayata geçirdiği için Yıldırım Belediyesi’ni tebrik ediyor, bu tür uygulamaların sürekliliğini rica ediyorum.

Kemal Başeren


Yıldırım Veteriner İşleri’nde görevli personele ve veterinere teşekkür

Sokağımızın bulunan can dostlar, kedilerimiz… Geçtiğimiz haftalarda (21 Ocak 2021) yoğun kar yağışı ve soğuğun da etkisiyle sığınacak yer arayan kedilerimizden biri ciddi şekilde yaralanmıştı. Hemen Yıldırım Belediyesi’nin Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü arayarak yardım istedim. Sağ olsunlar, 10-15 dakika içerisinde sokağa gelerek yaralı kedimizi aldılar ve derhal veterinere teslim ettiler. Bu kadar hızla müdahale eden şoföre, kedimizi alan görevliye ve tedavisini yapan veteriner hekime teşekkür ediyorum.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X