Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Yıldırım’a okurdan bir teşekkür bir talep: Kumru hassasiyetinde belediyecilik

Köşe Yazısını Dinle

Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yaralı sokak hayvanları ile ilgili olarak vatandaşların ihbarlarına hızlı ve hassasiyet sahibi bir yaklaşım sergiliyor.

Birçok yaralı ve hasta sokak kedisi ihbarıma hızlı ve ilgili bir dönüş sağlayan Yıldırım Veteriner İşleri Müdürlüğü‘nü bu kez 7 Ocak Cuma günü Yıldırım Belediyesi’ne bağlı Yeşilyayla Caddesi üzerinde yaralı bir kumru için aradım.

Yıldırım Belediyesi yetkilileri kayıt açtıktan sonra Cumalıkızık Hayvan Barınağı yetkilisini dakikalar içinde yaralı hayvanın bulunduğu noktaya yönlendirdi.

Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan Okan Kılıç, beni arayarak yaralı hayvanın bulunduğu yere geldi.

Yaralı kuşu büyük bir hassasiyetle teslim alan görevli son derece yardımcı oldu.

Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne sokak hayvanlarını birbirinden ayırt etmeksizin tedavi ettiği ve yaralı, hasta hayvan ihbarlarına anında dönüş yaptığı için Söz Sizde köşesi aracılığıyla teşekkür eder, hayvanlar ile ilgili hassasiyet ve hizmetlerinin böyle devam etmesini dilerim.

KÖPEKLER PARKA GERİ GELSİN 

Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, kumru hassasiyetini sokak köpekleri için de göstermesini hayvanseverler olarak bekliyoruz.

Siteler Mahallesi’nin işlek parkı Mustafa Kuşdil Sağlık Parkı’nda yaşayan sokak köpekleri ekiplerce 12 Ocak Çarşamba günü aşılanmak üzere alındı.

Fotoğrafta yer alan ve duyarsız vatandaşlar tarafından parka terk edildiği belli evcil bu köpeğin aşı ve sağlık kontrollerinden sonra parka geri bırakılıp bırakılmadığının bilgisini Yıldırım Belediyesi, hayvanseverleri bilgilendirmek için Sözde Sizde köşesinden duyurmasını rica ediyorum.

Saygılarımla.

Dilek Atlı

 Duraklar, direkler şimdi de kaldırımlar ilan, afiş yeri oldu

Otobüs durakları, duvarlar, direkler yetmedi, yerlere, kaldırımlara yapıştırıyorlar ilanları.

Ayrıca bu nasıl ilandır ki, banka kredisi için garanti veriyorlar. Hem çevre kirliliği hem de asayiş sorunu oluşturan bu duruma umarım yetkililer sessiz kalmaz ve çözüm bulurlar.

V. Kurtuluş

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X