Yazarlar Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak

Kabataş’taki saldırıyı haberleştirdikleri için tepki gören gazetecilere sahip çıkan yazarlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “kendilerine hakaret ettiği” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını ve tazminat davası açacaklarını bildirdi

Yazarlar Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak

Yazarlar tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kabataş olaylarını yeniden köpürtüp, kadın yazarlarımızı siyasi linç etmeye kalkan anlayışı protesto etmek amacıyla, ortak başlıkla farklı yazılar kaleme aldık” ifadeleri kullanıldı.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında, yazılarımıza atıfla, bizler hakkında ağır suçlamalar ve hakaret dolu cümleler sarf ettiğini büyük bir hayretle izledik” görüşüne yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Her türlü nezaket ve seviyeden yoksun bu hakaretler cümlelerini, bir ülkenin ana muhalefet liderine yakıştıramadığımız gibi, ülkemiz adına, siyasetin geleceği adına son derece kaygı verici bulduk. Bu muhalefet anlayışı, farklı fikirlere, düşüncelere ve eleştirilere tahammül edemeyen, basın özgürlüğünü hiçe sayan, düşünce hürriyetini yok eden bir zihin ürünüdür.

Bizler gazeteci, yazar, fikir insanları olarak bu seviyesiz hakaretlere aynı düzeyde karşılık vermeyi kendimiz adına utanç sayarız. Bu nedenle hepimiz, bu hakaretlerin sahibi Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmaya ve tazminat davası açmayı karar verdiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Bu havuz medyasının köşe yazarları var, köşe satıcıları. Aynı başlıkla 9, 10 gazeteci yazı yazdı. Hala bunu savunuyorlar. Yahu siz gazeteci misiniz, yoksa yalancıların temsilcileri misiniz? Sizde vicdan, sizde ahlak, sizde namus, sizde din, sizde iman, sizde kitap var mı? Bu kadar yalan olmaz. Onlardan istirham ediyorum; Aziz Nesin’in Fil Hamdi diye bir öyküsü var. Onu okusunlar, ona göre davransalardı belki insanları bulabilirlerdi. Yok öyle bir şey” ifadelerini kullanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X