Yeni başbakan belli oluyor

AK Parti dün başlattığı temayül yoklamasını bugün de sürdürecek. Genel Başkan Yardımcısı Ataş, genel başkan adayını perşembe ya da cuma günü açıklayacaklarını duyurdu.

Yeni başbakan belli oluyor
HABERİ PAYLAŞ

AK Parti’de Olağanüstü Büyük Kongre kararının alınmasının ardından, genel başkan adayının belirlenmesine yönelik istişareler kapsamında planlanan temayül yoklamaları dün başladı. Bugün de sürecek temayül yoklamalarına, yaklaşık 813 kişinin katılması beklenirken, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, ‘Genel Başkan adayını perşembe veya cuma günü kamuoyuyla paylaşacağız’ dedi.

Ataş, yaptığı açıklamada, partisinin büyük kongre hazırlıklarına ilişkin bilgi verdi. Dünkü toplantıda teşkilat mensuplarının yeni genel başkan adayıyla ile ilgili görüş ve kanaatlerini aldıklarını vurgulayan Ataş, bu toplantıların devamı olarak bugün de yine AK Parti Genel Merkezi’ne davet edilen Genel Merkez Kurucular Kurulu, Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu ve Siyasi Etik Erdem Kurulu üyeleri ve şu anda aktif olan 26. Dönem milletvekilleriyle temayül yoklaması için bir araya geleceklerini aktardı.

PERŞEMBE YADA CUMA

Daha sonra, AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongre Tertip Komitesi Üst Kurulu’na temayül yoklamalarıyla ilgili bilgi sunulacağına işaret eden Mustafa Ataş, temayül yoklamalarında yaklaşık 813 kişinin görüş ve kanaatlerinin alınacağına dikkati çekti. Ataş, ‘TBMM’yi temsilen Grup Başkanvekilleri adına Nurettin Canikli, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarının da bulunduğu bu komisyonda temayülleri birlikte yapacağız. Daha sonra temayül sonuçlarını, oluşturulacak değerlendirme komisyonunda ele aldıktan sonra, Genel Başkan adayını perşembe veya cuma günü kamuoyuyla paylaşacağız’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X