Yeni çıplaklık kuralları!

Sosyal paylaşım sitesi Instagram, sitede çıplaklığa hangi ölçüde izin verildiğine ilişkin kurallarını yeniledi. Buna göre, “cinsel birleşme, cinsel organ ve tamamen açık popo” görüntüleri yasak. Emziren kadın fotoğraflarına ise sınırlama yok.

Yeni çıplaklık kuralları!

Sosyal paylaşım sitesi Instagram, sitede çıplaklığa hangi ölçüde izin verildiğine ilişkin kurallarını yeniledi. Buna göre, “cinsel birleşme, cinsel organ ve tamamen açık popo” görüntüleri yasak.

Şirket, “kadınların meme uçları” fotoğraflarının da yasak kapsamında olduğunu belirtti. Instagram, üstsüz kadın fotoğraflarını kaldırdığı için bazı kesimler tarafından eleştirilmişti.

Yeni kurallar uyarınca mastektomi (memenin ameliyatla alınması) sonrası ameliyat izleri ve çocuk emzirme fotoğraflarına izin verilirken, çıplak resim ve heykellere de bir sınırlama getirilmedi.

Şirketin açıklamasında bu kuralları ihlal edenlerin hesaplarının kapatılabileceği uyarısı yapıldı. Açıklamada, “Instagram’ın esinlenme ve ifade için özgün ve güvenli bir yer olmaya devam etmesini istiyoruz” denildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X