Yeni emeklilerin bankası değişiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Denizbank ile temmuz ayının başında bir protokol imzaladı. Protokole göre, yeni emekli olacak herkes bundan böyle maaşlarını Denizbank’tan alacak.

Yeni emeklilerin bankası değişiyor

Daha önce emekli olanlar ise, kendi bankalarında kalmaya devam edecek. Protokolde yer alan bir maddeye göre Denizbank, şubesinin bulunmadığı ilçe ya da köylerde PTT ile anlaşacak ve kuruma belli bir komisyon ödeyecek. Emekliler de maaşlarını PTT’den alacak.

SGK, vatandaşa ödediği tıbbi malzeme bedellerini de Denizbank üzerinden yapacak. Denizbank İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi büyükşehirlerde bazı şubelerinden, kalabalığı engellemek amacıyla emeklilere hizmet vermeyecek. Bu şubelerden maaşlarını almaları gereken emekliler PTT’ye yönlendirilecek. Banka maaş almaya başlayacak emeklilere 300 lira promosyon parası verecek.

Ancak bunu kabul eden emekliler üç yıl boyunca bankasını değiştiremeyecek. Diğer bankalarla yapılan protokollerdeki ‘Üç ay önce haber vermek kaydıyla kurum (SGK) sözleşmeyi fesh edebilir’ maddesi ise bu protokolde bulunmuyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X