Yeni yıl için özel bir sergi

Bademli’de bulunan Akeramos Sanat Galerisi, bu yıl bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği karma sergide
“Yeni yıl hediyeniz bir sanat eseri olsun” mottosuyla sanatseverleri bir araya getirdi. Önceki gün yapılan açılışa Bursalı sanatseverler yoğun ilgi gö

Yeni yıl için özel bir sergi
HABERİ PAYLAŞ

Dilek Atlı 

Uludağ Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin yanı sıra Akeramos bünyesinde seramik ve suluboya çalışan öğrencilerinde eserlerinin yer aldığı sergide seramik, resim, kolaj ve serbest çalışmalar dikkat çekti.

 

ESKİ KARTPOSTALLARA GÖNDERME

Her eve bir sanat eseri kazandırmayı hedef alan bu projeye destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu belirten akademisyen ve seramik sanatçısı Aysun Çölbayır Diniz, “Yaşam alanlarında gerçek sanat eserlerine yer açmak istiyoruz. Sanat eserlerini kolay ulaşılabilir ve satın alınabilir hale getirmeyi amaçladığımız bu projede neden yeni yıl hediyeniz bir sanat eseri olmasın sorusundan yola çıktık” dedi. Sanatçı, sözlerine şunları ekledi: 

“Sanatçıları aynı çatı altında toplamak üzere büyük galerilerin yaptığı bir proje bu. Geniş bir kitleye ulaşarak, yeni yıl coşkusu ve mutluluğu oluşturmayı amaçlıyor. Galeriyi yeni sanatçılara tanıtmayı da. Çok katılımlı, farklı şehirlerden sanatçıları da bir araya getiren bir karma sergi oldu. Eskiden olduğu gibi kartpostallarla yılbaşı kutlama geleneğine gönderme yapan tasarımlar var. Bursalıları bu nostaljiyi anımsamaya ve sanat eserleriyle buluşmaya davet ediyoruz.’

Sergi, 6 Ocak cuma gününe kadar ziyarete açık kalacak. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X