‘Yeni yüzü’yle iş, eş, çocuk sahibi oldu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, temizlediği av tüfeğinin ateş alması sonucu yüzünden yaralanan Recep Sert, 18 Temmuz 2013’te yapılan Türkiye’nin beşinci yüz ve çene nakli sayesinde, ameliyat öncesinde hayal dahi edemediği bir yaşam sürüyor.

‘Yeni yüzü’yle iş, eş, çocuk sahibi oldu
HABERİ PAYLAŞ

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ile ekibince gerçekleştirilen yüz ve çene nakliyle sağlığına kavuştuktan sonra İnegöl Belediyesi İrtibat Bürosu’nda işe başlayan Sert, 21 Aralık 2014’te evlendi, 26 Ocak 2016’da baba oldu.

 

Yüz nakli yapılan hastalar arasında ilk evlenen ve çocuk sahibi olan Sert, talihsiz bir kaza geçirdiğini ancak nakille yeni bir hayata kavuştuğunu söyledi.

 

Prof. Dr. Özkan ve ekibi sayesinde hayatının değiştiğini vurgulayan Sert, “Düşünemeyeceğim mutluluklara sahip oldum. Evlendim, yuva kurdum. Allah’ıma şükürler olsun bir çocuğum oldu. Çok güzel bir duygu, güzel bir mutluluk. Açıkçası böyle bir tabloyu hayal bile edemiyordum. Yüce Yaradan sayesinde bir anda hayatın değişiyor. Bir anda farklı bir noktaya geliyorsun. O da çok güzel bir duygu. Önce Türk hekimlerimizin, devletimizin, doktorlarımızın sayesinde, Yaradan’ımız nasip etti bize her şeyi” diye konuştu.

 

‘Biraz da halkımız organ nakli konusunda bilinçli olsa’

 

Organ bağışının önemine dikkati çeken Sert, şöyle devam etti:

 

“Ömer Hocamız daha yeni kol nakli yaptı. Ona da çok teşekkür ediyoruz. Bir kardeşimize de yeni bir hayat sundu. Aslında hocalarımız ellerinden geleni yapıyor. Biraz da halkımız organ nakli konusunda yardımcı, destek, bilinçli olsalar. Çok daha güzel bir dünyaya, çok daha güzel bir Türkiye’ye sahip olacağız. Çünkü bizim gibi yaşayan onlarca kardeşimiz var. Hepsi bir umut bekliyor. Hepsi bir yaşam bekliyor. Onları göz ardı etmeyelim. Organ bağışına öncelik vermeye çalışalım toplum olarak.”

 

‘Mutluluğumuz ikiye katlanmış durumda’

 

Recep Sert’in eşi Esma Sert ise “Şu an her şey çok güzel. Mutluluğumuz ikiye katlanmış durumda. Yüz nakli yapılanların arasında ilk evlenen ve ilk çocuk sahibi olan biziz. Recep çalışıyor. Ömer Özkan’a çok teşekkür ediyorum Recep’i bana kazandırdığı için. Onun sayesinde bugünlere geldik diyebilirim. Mutluluğumuzu biraz da ona borçluyum” ifadelerini kullandı.

 

Bu arada, aileyi ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Recep Sert’in ameliyatının Türkiye’de hekimlik ve tıp dünyası açısından ilklerin başarılmasına vesile olduğunu belirtti.

 

Bebekleri olan Sert çiftine sağlıklı ve huzurlu yaşam dileyen Şahin, her zaman ailenin yanında bulunduklarını sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X