Yenice`de doğalgaz çalışmaları başladı

İnegöl`ün Yenice Mahallesi doğalgaza kavuşuyor. 6 bin 293 daireye doğalgaz ulaştıracak çalışmaların yıl sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Yenice`de doğalgaz çalışmaları başladı
HABERİ PAYLAŞ
SADULLAH ORGAN
 
İnegöl Belediyesi’nin iştirakçisi olarak kurulan İnegöl Gaz Dağıtım A.Ş.’nin (İNGAZ), merkez mahalleleri başta olmak üzere Akhisar ve Huzur Mahalleleri’nin ardından şimdi de Yenice Mahallesi’ne doğalgaz ulaştıracak.
 
869 bina ve 6 bin 293 dairenin bulunduğu Yenice’ye doğalgaz ulaştıracak çalışmalar törenle başladı. İNGAZ Genel Müdürü Faruk Coşkun, “İnegöl’de 46 bin konuta doğalgaz sağladık. Yenice mahallemize de doğalgazı getirmek için çalışmalarımıza başladık. 2014 yılı sonuna kadar çelik hatlarımızı döşeyeceğiz. 2015 yılı Ocak ayında bin konutlar mevkiinde doğalgaz meşalesi yakma töreni gerçekleştireceğiz” dedi.
 
8 TAKSİT İSTEDİ
 
İnegöl’de mevcut 23 bin 500 binada 86 bin daireden 46 bininin gaz kullandığını belirten Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, İNGAZ’ın Yenice’deki binalara ulaşmak için, 9 bin 500 metre çelik hat, 50 bin metre polietilen hat imalatı yapacağını ve çalışmanın maliyetinin 6 milyon 500 bin TL olacağını bildirdi.
 
2014-15 yılı içerisinde mahallede doğalgaz çalışmaları kapsamında 2 milyon 500 bin liralık harcama yapılacağını belirten Aktaş, çalışmaların ardından cadde ve sokakların da yenileneceğini söyledi. Başkan Aktaş, İNGAZ’dan 4 taksit olan aboneliklerin de 8 taksite çıkarılmasını istedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X