“Yeniden Büyük Bursaspor” kampanyasına bir destek daha…

Bursaspor Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği (BPFDD), “Yeniden Büyük Bursaspor” kampanyasına 160 formayla katkı koydu.

“Yeniden Büyük Bursaspor” kampanyasına bir destek daha…
HABERİ PAYLAŞ

SEYİT GÜNDOĞAN
Bursaspor Başkanı Mesut Mestan ve Yönetim Kurulu üyeleri, iş dünyası tarafından başlatılan ‘Yeniden Büyük Bursaspor’ kampanyası çerçevesinde, Bursaspor Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği’ni (BPFDD) ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik’in de hazır bulunduğu toplantıda; BPFDD’nin üye sayısı olan 160 adet forma alarak kampanyaya destek veren Bursasporlu eski futbolcular, tüm kenti kenetlenmeye ve destek olmaya çağırdı. Ziyarette konuşan Bursaspor Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Suphi Evke, eski futbolcular olarak ‘Yeniden Büyük Bursaspor Kampanyası’na duyarsız kalamadıklarını söyledi.

KAYBEDECEK VAKİT KALMADI
Bursapor’un eski futbolcuları olarak gittikçe büyüyen bu desteğe, katılmak, insanları uyandırarak işin farkına vardırmak istediklerinin altını çizen Evke, “Biz eski futbolcular olarak, bu şanlı formamamızı terleten, hayatımıza çok şeyler katan bu formaya olan sorumluluğumuzu yerine getirmek için her zaman ne gerekiyorsa yaptık. Bursaspor’a elimizden geldiği kadar büyük katkılar vermeye çalıştık. Dernek olarak altyapı okullarını kurduk ve yetiştirdiğimiz oyuncularla kulübe milyonlarca dolar ve avroluk katkıyı dolaylı yollarla sağladık. Bu kampanyaya tüm Bursa’nın katılmasını ve omuz vermesini bekliyoruz. Lütfen duyarsız kalmayalım. Bu yaktığımız ateşin arkasından gidelim. Bu ateşi elimizle tutalım. Çünkü Bursaspor’un kaybedecek vakti kalmadı” dedi.

‘BEN’ DEĞİL ‘BİZ’ ANLAYIŞIYLA HAREKET EDELİM
Bursaspor Başkanı Mesut Mestan da, yönetim kurulu olarak kulübü bugüne kadar getirmeyi başardıklarını ancak borç yükünün artık sadece kendilerinin üzerinden gelebilecek düzeyi aştığını belirtti. Mestan, “Göreve geldiğimizde ‘ağlama edebiyatı yapmayacağız’ dedik ama ‘birlikte yürümeyeceğiz’ demedik. Biz burada sadece emanetçiyiz. Bu gemiyi limana sağ salim yanaştırmak için uğraşıyoruz. Biz kulübü bu noktaya getirdik ama bundan sonrasına bizim gücümüz yetmiyor. Gelin ‘ben’ değil ‘biz’ diyelim ve bu takımı hep birlikte layık olduğu süper lige çıkaralım” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik de, Bursaspor’un kentin en önemli değeri olduğunun altını çizerek, yerel yönetim olarak her zaman Bursaspor’un yanında olduklarını, stadın eksiklerinin tamamlanması için de yoğun mesai harcadıklarını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X