Yenişehir Devlet Hastanesi yeni binasında

Yenişehir’de uzun yıllardır hizmet veren eski devlet hastanesi ekonomik ömrünü tamamlayınca yerine Yüzüncüyıl Mahallesi’nde yenisi yapıldı.

Yenişehir Devlet Hastanesi yeni binasında
HABERİ PAYLAŞ

 20 bin 774 metrekare alana inşa edilen ve yoğun bakım dâhil 110 yatak kapasitesine sahip olan hastanede; 31 poliklinik odası, 5 ameliyathane bulunuyor. Yenişehir’in büyüyen nüfusu göz önüne alınarak inşa edilen hastanenin vatandaşlara uzun yıllar modern binasıyla nitelikli sağlık hizmeti sunması hedefleniyor. 

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, il genelinde fiziki ve ekonomik ömrünü tamamlamış hastanelerin yerine modern ve uluslararası standartlarda hastanelerin inşa edildiğini belirtti. Bu konseptte ilçe hastanelerinin de yenilendiğine dikkat çeken Dr. Akan, “Yenişehir ilçemizde de vatandaşlarımıza daha iyi şartlarda hizmet sunabilmek adına yeni hastanemizi ilçeye kazandırdık.

Artık Yenişehir’de yaşayan vatandaşlarımız ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerini yeni hastanemizde ideal bir şekilde alabileceklerdir. Ben hastanemizin başta Yenişehir olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca hastanenin yapımından başlamak üzere inşaat ve taşınma sürecinde özverili bir şekilde çalışan personelimize teşekkür ediyorum” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X