Yenişehir MYO’da devir teslim

Uludağ Üniversitesi Yenişehir İbrahim Orhan MYO Müdürü Prof. Dr. Bahri Yıldız’ın yerine Dr. Serhat Ayas getirildi.

Yenişehir MYO’da devir teslim

Yapılan devir teslim törenine katılan U.Ü. Rektör Yardımcısı Teyfik Yücedağ, U.Ü.’de yaşanan nöbet değişiminin ardından MYO’larda da değişimler olduğunu belirterek, “2 ay evvel üniversitede yapılan yönetim değişikliğinin ardından zihniyet değişimi, istişare ve adaletle muamele etme konusunda hemfikir olduk. Bize yapılan en büyük şikayet hantal bir yapılanmaydı. Bunu halletmek için çalışmalarımıza başladık. Üniversitede hiçbir ideolojinin olmaması için çaba harcıyoruz. İstişaresiz hiçbir iş yapmıyoruz. Bir kişi karar verirse hata olur, ama on kişi ile istişare yaparsak hatalar azalır. Adaletle hükmedeceğiz. Kim neyi hak ediyorsa öyle davranacağız” dedi.

Eski Müdür Prof. Dr. Bahri Yıldız’ın Yenişehir MYO’ya çok emeklerinin olduğunu belirten Prof. Yücedağ, ‘Serhat Ayas hocamız bayrağı çok yukarıda aldı. Bu bakımdan çok çalışması lazım. Hiçbir kırgınlık, küskünlük yok. Yine onların bilgilerinden faydalanacağız” diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’de Prof. Bahri Yıldız’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, Dr. Serhat Ayas’a da başarılar diledi.

Yenişehir Kaymakam Vekili, Hüseyin Karameşe, “Üniversiteler bir toplumun hayat damarıdır. Bu anlamda yeni müdürümüze görevinde başarılar diliyorum. Geçekten Prof. Bahri Yıldız’dan sonra görev yapmak kolay bir iş değil. Çünkü Yenişehir MYO şu an zirvede. Yeni müdürümüzün bu bayrağı daha da zirveye dikmesini bekliyoruz” diye konuştu.

U.Ü. Yenişehir İbrahim Orhan MYO’nun yeni müdürü Dr. Serhat Ayas da, 1999 yılında öğretim görevlisi olarak başladığı okulda müdür olmaktan kıvanç duyduğunu söyledi.

Prof. Dr. Bahri Yıldız’ın Kıbrıs’ta olması sebebiyle Serhat Ayas görevi Müdür Yardımcısı Ergun Gökoğlu’ndan teslim aldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X