Yenişehir’e kent meydanı

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilçeye kent meydanı kazandırmak için çalışma yaptıklarını söyledi. Çelik, “Kent meydanı hayata geçtiğinde Yenişehir, şehir olduğunun farkına varacak” dedi.

Yenişehir’e kent meydanı
HABERİ PAYLAŞ

GÜRHAN ADANA

Atatürk Anıtı’nın yanındaki 15 bin metrekarelik bölgede Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Orman İşletme Şefliği’nin binalarının bulunduğunu belirten Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, bu binaların yıkılarak kent meydanı için yer açılacağını kaydetti. Osmangazi Lisesi’ne yeni bina yapımı için önümüzdeki günlerde protokol imzalanacağını ifade eden Çelik, Orman İşletme Şefliği’ne ise bir yer bulacaklarını söyledi.

TÖREN ALANI

Kent meydanının proje ön çalışmalarına belediye olarak başladıklarını ifade eden Çelik, ardından proje çizim ihalesine çıkılacağını söyledi. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Okul ve Orman Şefliği’nin binalarının yıkılmasıyla kent meydanı için 15 bin metrekarelik bir alan ortaya çıkacak. Bu alana belediye hizmet binası, 5 bin metrekarelik otopark, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları inşa edeceğiz. Atatürk Anıtı’nın da bulunduğu bu bölgede, Bursa, İnegöl, Bilecik ve İznik Caddeleri birleşiyor. Atatürk Anıtı’nın önünde çeşitli kutlama ve törenler yapılırken, bu yollar trafiğe kapatılıyor. Kent meydanında bir de tören alanı oluşturacağız” dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik, 2018 yılında yapım çalışmalarına başlanmasının planlandığı kent meydanının 2,5 yılda bitirilmesinin hedeflendiğini sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X