Yenişehir’e yatırımcı ilgisi

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Orhan Torun, ilçede kurulması planlanan sanayi sitesinde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların dilekçeyle yaptığı başvuruların 92’ye ulaştığını açıkladı.

Yenişehir’e yatırımcı ilgisi
HABERİ PAYLAŞ

GÜRHAN ADANA

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Üretim Reformu Paketi’nde Yenişehir’in de pilot bölge olarak yer aldığını hatırlatan Torun, ilginin giderek artacağına inandıklarını kaydetti. Sanayi sitesinin ilçedeki ekonomik ve sosyal yaşama olumlu etkilerinin olacağına işaret eden Torun, ”Öncelikle ilçe dışı sermaye gelecek. Atölye kültürü yerini sanayicilik anlayışına bırakacak. Bunun yanında başta Bursa olmak üzere başka illere işsizlik nedeniyle göç yaşanmayacak” dedi. Yerli otomobilde yan sanayine de talip olduklarını ifade eden Torun, ”Bu konuda da çalışıyoruz. Çeşitli girişimlerimiz var. Sanayi sitesinin kurulacağı bölgenin yakınlarında 3’üncü ve 4’üncü sınıf araziler mevcut. İlçedeki teknik liselerin bu yönde kapasitelerinin artırılması da gündemde’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X