Yenişehir’e yeni hastane

Yenişehir’e 75 yatak kapasiteli modern bir hastane yapılacağını belirten AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa’nın sağlık alanında hızla ilerlediğini söyledi.

Yenişehir’e yeni hastane

Yenişehir’e yapılacak yeni hastanenin projesinin hazır olduğunu belirten AK Parti Ekonomik İşler Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 19 Eylül 2016 tarihinde ihalesinin yapılacağını bildirdi.


İhaleyi kazanan firmanın belirlenmesinden sonra hemen yer teslimi yapılacağını ve aralık ayında temel atılmasının planlandığını kaydeden Şahin, yaklaşık 20 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak hastanenin, Yenişehir’in sağlık alanındaki ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi. 

75 yatak kapasiteli hastanede 14’ü tekli, 28’i çiftli olmak üzere toplam 42 oda yer alacağını kaydeden Şahin, vatandaşlara, kadın doğum, dahiliye, genel cerrahi, üroloji, çocuk hastalıkları, kulak burun boğaz, göz, ortopedi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, nöroloji, kardiyoloji, dermatoloji, psikiyatri, göğüs hastalıkları ve alerji branşlarında, 27 poliklinikte hizmet sunulacağını belirtti.

ANA BRANŞLARDA POLİKLİNİK…

Son teknoloji ürünü cihazlarla donatılacak hastanede ameliyathaneler, endoskopiden tomografiye kadar birçok birimin yer alacağı, radyoloji üniteleri, doğumhane, yanık ünitesi, hemodiyaliz ünitesi ve laboratuvarların bulunacağını belirten Milletvekili Şahin, “Bursa’da ve ilçelerinde sağlık alanında devlet eliyle çok sayıda tesis yapılıyor.  Hem Bursa’daki hastanelerin yükünü hafifletmek, hem vatandaşlarımıza bulundukları yerlerde en iyi hizmeti vermek için ilçelerde de hastaneler ve sağlık ocaklarının yapımına hız verdik. Yenişehir de modern bir hastaneye kavuşacak. Yenişehirli hemşehrilerimiz, hemen hemen tüm ana branşlarda poliklinik ve yataklı sağlık hizmeti alabilecek. Bursa’ya gitmek zorunda kalmayacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X