Yer: Bursa… Hayatını sokak hayvanlarına adadı

Hayatını sokak hayvanlarına adayan Filiz Ayhan, evinde çeşitli rahatsızlıkları bulunan yardıma muhtaç 8 köpeğe ve belediyelerin desteğiyle evinin çevresinde bulunan 100’e yakın sokak hayvanına bakıyor.

Yer: Bursa… Hayatını sokak hayvanlarına adadı

Üçevler Mahallesi’nde yaşayan hayvansever Filiz Ayhan (47), evinde çeşitli rahatsızlıkları bulunan yardıma muhtaç 8 köpeğe bakıyor.

Belediyelerin desteğiyle evinin çevresinde bulunan 100’e yakın sokak hayvanına da bakan Ayhan, “İnsanların sokağa attığı hayvanlara sahip çıkmaya çalışıyorum” dedi.

26 yıl önce polis memuru eşi İlkay Ayhan ile evlendiklerinde 2 köpek sahiplen Filiz Ayhan, zaman içinde bakıma muhtaç başka sokak hayvanlarını da sahiplenmeye devam etti. Hasta olan sokak hayvanlarını tedavi ettiren Ayhan çifti, çocukları olmayınca hayatlarını adeta sokak hayvanlarına adamış.

“GÖREVİMİZİN BU OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Çocuk sahibi olamayınca hayatlarını hayvanlara adadıklarını ifade eden Filiz Ayhan, polis memuru olan eşinin de sırf hayvanlara bakabilmek için emekli olması gerekirken hala çalıştığını söyledi. Ayhan, “Yıllardır sokak hayvanlarına bakıyorum. 26 yıl önce eşimle evlendiğimizde biri sokak köpeği, biri de petshoptan aldığımız 2 tane köpeğimiz vardı. Evlendiğimizden beri sokak hayvanlarına bakıyoruz beraber. Polis eşimin Ağrı’ya tayini çıktığında oraya da köpeklerimizle gittik. İnsanlar bu canları sokaklara atıyor biz de sahip çıkmaya çalışıyoruz. Çocuğumuz yok. Belki çocuğumuz olsa bu kadar bakamazdık hayvanlara. Ben görevimizin bu olduğuna inanıyorum. Allah bize çocuk yerine bu canları verdi” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X