Yerli otomobilde gözler Bursa’da

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın ağustosta prototip üretimine başlanması planlanan yerli otomobilde SUV, cip, sedan ve hatchback seçeneklerinin bulunacağını açıklaması üzerine gözler Bursa’nın Yenişehir ilçesinde otomotiv test merkezinin ya

Yerli otomobilde gözler Bursa’da
HABERİ PAYLAŞ

Dünyada sadece 7 ülkede bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti için bir prestij projesi olan otomotiv test merkezinin Yenişehir’e yapılacak olmasının ardından gözler projesine başlanan yerli otomobile çevrilirken, bu önemli projenin de Yenişehir’de yapılması kuvvetli ihtimal olarak gösteriliyor.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı açıklamalarını değerlendiren Yenişehirliler, “Yerli otomobilin ilçemizde yapılmasına çok seviniriz. İlçemizde otomotiv test merkezinin yapılacağı alanın yanında 4 bin 500 dönümlük arazi var. Bu önemli yatırımın buraya yapılası için en uygun yer Yenişehir’dir” dedi.


Diğer yandan yetkililer, Kestel Sungurpaşa ve Yenişehir sınırında bulunan TOKİ’ye ait arazilerin Sanayi Bakanlığı’na devredilmesi ile birlikte yerli otomobilin bu ikinci bölgeye yapılabileceğini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X