Yerli tohumlar Nilüfer’de el değiştirecek

Nilüfer Belediyesi, Anadolu’nun bitki çeşitlerini korumak için yürüttüğü çalışmaları her yıl giderek genişletiyor.

Yerli tohumlar Nilüfer’de el değiştirecek

İlki 2015 yılında yapılan Tohum Takas Şenliği bu sene daha geniş çaplı yapılacak. Nilüfer Belediyesi’nin Kent Konseyi, EKODER ve Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi iş birliği ile düzenleyeceği 3. Tohum Takas Şenliği, 29 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’de yerel tohum çalışmalarının sürdürüldüğü Kent Bostanları ziyareti ile başlayacak.

Daha sonra Ürünlü Meydanı’nda devam edecek olan Tohum Takas Şenliği, Bursa’nın yanı sıra Türkiye’nin farklı illerinden gelecek tohum meraklıları, tohum dernekleri ve tohum gruplarını buluşturacak.

Kurulacak stantlarda yerel tohumların takas edileceği 3. Tohum Takas Şenliği’nde ayrıca Tohum Forumu, Çocuk Atölyeleri düzenlenecek. Kent Bostanları’nda üretilen tohum ve sebze fidelerinin ücretsiz olarak meraklılarına dağıtılacağı şenlikte, Ürünlü Kadın Derneği de yerel tatları konuklara ikram edecek.

Sağlıklı gıdalara ulaşmak isteyen kişileri doğal tarım ürünleriyle tanıştırmak için düzenlenecek Nilüfer 3. Tohum Takas Şenliği bütün vatandaşlara açık olacak.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X