Yeşil beyaz devrim

FİNAL’e katılan şampiyonlar, Bursaspor’un artık kupalara ambargo koyacağını söylediler.

Yeşil beyaz devrim

Basketbol, voleybol ve U-21 takımını zirveye taşıyan antrenör ve sporcular yakalanan başarıların devam edeceğini belirtirken, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, her zaman Bursaspor’un yanında oldukları söyledi. 

Olay TV’nin ekran klasiği Final dün akşam uzun süre unutulmayacak bir programa imzasını attı. Bursaspor’a son dönemde 3 kupa getiren antrenör ve sporcular Vakıfköy’de biraraya gelerek, Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney ile spor yazarı Erdal Akçay’ın sorularını yanıtladı. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursaspor yönetim kurulu üyeleri Ali Turan ve Sezer Sezgin ile birlikte Bursaspor U-21 takımı antrenörü Turan Şen, Bayan Voleybol takımını zirveye taşıyan Emin İmen ile Basketbol Takımı antrenörü Şemsettin Baş şampiyonluğun öyküsünü anlattı. 

BEREKETLİ TOPRAKLAR

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursaspor’la gurur duyduklarını belirterek ‘Bütün hocalarımızı, sporcularımızı kutluyorum. Vakıfköy’deyiz ve burası bereketli topraklar. Kısa bir sürede sporun diğer branşlarında da başarılı olduk. Bursa’da her zaman potansiyel var. Bu başarıları irdeleyeceğiz. Bunlar tesadüf değil. Başarının koşulsuz şartı istemektir. A takım belki istenilen düzeyde olmadı fakat U-21 takımımızın bütün rakiplerini yenerek şampiyon olması, A takımın bir kez daha şampiyon olması gerektiğinin mesajıdır. Gelecek gençlerde. Onlarda bu fırsatı kaçırmamalılar’ dedi.  

HEDEFLER BİTMEZ

Bursaspor’un alt yapıdan sorumlu yöneticisi Ali Turan, başarıların önümüzdeki yıllarda da devam edeceği belirti. Turan ‘Biz yöneticiler olarak bu gençlerimizin nasıl arkasında durmayalım. Gençlerimiz burada büyük emek sarfediyor. Biz onların her zaman yanındayız. Bursaspor’un kazancı burada. Bu çocuklarımız uzun yıllar kulübümüze hizmet edecek’ diye konuştu. Amatör Şubelerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Sezer Sezgin ise şöyle konuştu: ‘Bursaspor büyük bir ivme kazandı. Bu bir ekip çalışması. Yapılacak daha çok iş var. Bir üst lige çıkmakla iş bitmiyor. Hedeflerimiz devam edecek. Her zaman başarıların peşinden koşacağız’

FURKAN SOYALP: BİZ BU YÜKÜ TAŞIRIZ

U-21 takımının kaptanı Furkan Soyalp, Vakıfköy’ün Bursaspor için büyük bir kaynak olduğunu söyleyerek şöyle konuştu. ‘Burası bir futbol kulübü olmaktan çıktı artık. Bunun için çok mutluyum. Bu işin gizli kahramanları var. 4 yıl Vakıfköy’de kaldım ben. Ardından Özlüce’ye gittim, geri geldim. Pes etmek yok. Bulunduğum yerden daha iyisini aramak zorundayım. Bütün takım arkadaşlarım A takımı istiyor. İnşallah bu takımla Bursaspor A takımında da şampiyonluk yaşarız. Biz bu yükü taşırız. Herkes bize güveniyor. Biz borcumuzu ödemek istiyoruz. Artık çıkıp daha fazla sorumluluk almamız gerekiyor’

EMİN İMEN: GERÇEK BİR SPOR KULÜBÜ OLDUK

Voleybol Takımının şampiyon hocası Emin İmen, hayalindeki Bursaspor’u artık görmeye başladığını söyledi. ‘Ben Bursaspor’un 35 yıllık kongresi üyesiyim’ diyen tecrübeli hoca ‘Hayal ettiğim bir Bursaspor’u yaşıyorum şuan. Bir futbol kimliğinden çıkıp gerçek bir spor kulübü bünyesine büründük. 24 maç oynadık hepsini kazandık. Ben eski yönetime de teşekkür ediyorum. Erhan Başoğlu’nun amatör branşların yapılanması büyük katkısı oldu. En büyük başarı sporcularımındır. Aynı basketbolda olduğu gibi taraftarlarımız bizi de hiçbir zaman yalnız bırakmadı’ diye konuştu.

ŞEMSETTİN BAŞ: TARAFTARIMIZ İNANILMAZDI

Bursaspor Basketbol takımının antrenörü Şemsettin Baş, tarif edilmeyecek bir mutluluk yaşadıklarını söyledi. Taraftara özellikle teşekkür eden Şemşettin Hoca ‘Taraftarımız her yerde bizi destekledi. Sağolsunlar, bizi yalnız bırakmadılar. 

Bursaspor artık bir futbol kulübü olmaktan çıktı. Bir Barcelona bir Real Madrid gibi bütün branşlarla yol almak istedik. Bu sene bir adım oldu. Genç takımımız Türkiye Şampiyonası kaldı, bunun da mutluluğunu yaşıyoruz. Basketbol’da da bir alt yapı oluşturmak istiyoruz. Önümüzdeki sezon da hedefimiz şampiyonluk. Onun da sözümüz veriyoruz. Bursaspor armasının olduğu her yerde hedef zirvedir’ şeklinde konuştu.

TURAN ŞEN: RAKİPLERİMİZİ EZE EZE YENDİK

Bursaspor U-21 takımı antrenörü Turan Şen, genç oyuncuların önemli bir iş yaptığını söyledi. Ekip olarak bu başarıyı yakaladıklarını belirten Turan Hoca ‘Biz yol gösterici olarak buradayız. Çocuklar inandı ve başardı. Hamza Hoca gençlerimize değer veriyor. Onları oynatıyor. 10 tane arkadaşımız A takımla idmana çıkıyor. Bu bizim için gurur verici. İnşallah bu arkadaşlarımızdan 4-5 tanesini A takımda tutacağız. Bu süreç tabii ki kolay olmadı. Eze eze şampiyon olduk. Fenerbahçe, Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı her iki maçta da yendik’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X