Yeşil Yıldırım yolunda ‘bin adım’

Yıldırım Belediye Başkan İsmail Hakkı Edebali, personeline ve vatandaşlara fıstık çamı dağıttı.

Yeşil Yıldırım yolunda ‘bin adım’

Yeşil Yıldırım hedefi doğrultusunda örnek projeleri hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, fidan dağıttı. Belediye personeli ve vatandaşlara bin adet fıstık çamı fidanı dağıtıldı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ülkelerin en önemli değerlerinden bir tanesi de orman varlığıdır. Türkiye olarak son yıllarda orman varlığını koruma ve artırma açısından önemli gelişmeler kaydettik. 550 bin hektarın üzerinde yeni orman alanı oluşturuldu. Ekolojik dengeyi koruyan en önemli unsurlardan biri olan ormanlarımız, erozyonu önleyip yer altı su kaynaklarını muhafaza ederken, tabiatın ve yaban hayatının korunması dolayısıyla sayısız canlıya ev sahipliği yapıyor. En önemlisi de canlı yaşamı için olmazsa olmaz olan oksijeni üreten ormanlarımız, zarar verilmediği müddetçe tükenmeyen hayat kaynağımızdır” diye konuştu.

Edebali, “Personelimize belediyemizde, ilçe sakinlerimize de Yıldırım-Davutdede istasyonunda ‘Herkesin bir dikili ağacı olsun’ sloganıyla fıstık çamı fidanı dağıttık. Geride kalan 2016 yılı içerisinde toplam 12 bin 579 adet ağaç fidanı ve çalı fidanını ilçemize kazandırarak ağaçlandırma çalışmalarımızı sürdürdük” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X