Yeşil Yıldırım’a bir park daha

‘Yeşil Yıldırım’ hedefi doğrultusunda yeşil alan ve park sayısında büyük atılım yapan Yıldırım Belediyesi, Baruthane Parkı’nı ilçeye kazandırdı.

Yeşil Yıldırım’a bir park daha
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi,  ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırarak vatandaşların nefes almalarını sağlayacak sosyal donatı alanlarını hizmete açmaya devam ediyor. 553 metrekare toplam alana ve 302 metrekare yeşil alana sahip, içinde çocuklar için oyun grubu, engelsiz salıncak, kauçuk zemin ve kondisyon aletleri ile donatı alanları bulunan ve mahallenin ilk parkı olan Baruthane Parkı, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Karlık, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ertuğrul Sünel, Baruthane Mahalle Muhtarı Şükrü Şentürk ve çok sayıda mahalle sakininin katılımıyla hizmete girdi.

İNSAN ODAKLI BELEDİYE

Törende konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşüm hamlesiyle ilçenin çehresini değiştirirken insanların yaşam kalitesini yükseltecek sosyal donatı alanlarıyla da bu dönüşümü destekleyeceklerini belirterek, “Attığımız her adımda ‘önce insan’ diyerek insan odaklı belediyecilik anlayışıyla Yıldırım’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün de hizmete açtığımız Baruthane Parkı ile de bu anlayışımızı devam ettiriyoruz. Şehirlerin yaşam kalitesini artıran en önemli kriterlerden birisi spor alanları ve yeşil alanların fazla olmasıdır” dedi.

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise Baruthane Parkı’nın bölgeye artı bir değer katacağını belirterek, başta Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti. Baruthane Muhtarı Şükrü Şentürk de mahalleye kazandırılan parktan dolayı Başkan İsmail Hakkı Edebali ve belediye personeline şükranlarını sundu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri ile birlikte açılış kurdelasını kesen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, parkta oyun oynayan çocuklarla ve aileleriyle bir araya gelerek sohbet etti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X