Yeşim Tekstil’den Ana Baba Okulu

Evde İşte Eşitlik projesi kapsamında Yeşim Kreş velilerine ve öğrencilere yönelik olarak başlatılan “Ana Baba Okulu” ilk mezunlarını verdi.

Yeşim Tekstil’den Ana Baba Okulu

Yeşim Tekstil’in, iş yerinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması amacıyla kadına yönelik şiddete tolerans göstermeyen bir iş kültürünün geliştirilmesi için Mor Salkım Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği ile birlikte Ekim ayında hayata geçirdiği “Evde İşte Eşitlik” projesi çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği “Ana Baba Okulu” ilk mezunlarını verdi.

Firma bünyesinde 29 yıldan bu yana çalışanların çocuklarının ücretsiz faydalandığı kreşte toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak üzere hayata geçirilen Ana Baba Okulu’nda öğretmenlere, Yeşim kreş velilerine ve 5-6 yaş grubu öğrencilerine yönelik Mor Salkım Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği eğitmenleri tarafından eğitimler verildi.

Mor Salkım Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği Eğitmenleri, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Burcu Üzümcüler ve Psikolog Damla Dedeoğlu tarafından verilen eğitimlerin ardından Yeşim Tekstil konferans salonunda gerçekleşen bir törenle Ana Baba Okulu programı katılımcılarına sertifikaları verildi. Yoğun bir katılımın olduğu törende sertifikaları, Sosyal Uygunluk ve İnsan Kaynakları Direktörü Fatoş Hüseyinca ve Yeşimli yöneticiler takdim etti. Aynı programda Mor Salkım Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği Kurucusu ve Eğitmeni Burcu Üzümcüler de tüm katılımcılara “Kurumsal Kimlik ve Dilin Cinsiyeti” konulu bir sunum da yaptı. Program, Yeşim Tekstil’in showroom’larında düzenlenen kokteyl ile son buldu.

Evde İşte Eşitlik projesi için firma içinden yöneticilerin yer aldığı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi liderliğinde “Eşit doğduk, eşit yaşayalım” sloganıyla yola çıkan Yeşim Tekstil, Bursa’daki fabrikasında 2 bin 300 kişiye istihdam sağlıyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X