Yetenek Atolyesi Yeni Yıldızlarını Bekliyor

Yıldırım Belediyesi, sanata gönül verenler için hazırladığı kurs atölyeleriyle gizli kalmış yetenekleri gün yüzüne çıkarmaya 2016-2017 sanat yılında da devam edecek.

Yetenek Atolyesi Yeni Yıldızlarını Bekliyor

Geride kalan dönemde birbirinden ünlü sanatçıları ağırlayarak ilçedeki sosyal yaşama renk katan Yıldırım Belediyesi, yeni kültür sanat sezonunda da özel isimleri sevenleriyle buluşturmaya hazırlanırken, diğer taraftan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gösteri Sanatları Topluluğu tarafından ücretsiz düzenlenecek kurslarla yeni yeteneklerin sanatın farklı dallarında kendilerini geliştirmelerine imkan sağlıyor. Uzman eğitmenler tarafından Türkiye coğrafyasının farklı yörelerinden hayat bulan halk oyunları eğitimi, uygulamalı tiyatro ve drama eğitimi, en önemli eserleriyle Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eğitimi, kukla eğitimi ve karikatür kurs kayıtları başladı. Ücretsiz kurslara kayıt yaptırarak yeteneklerini keşfetmek isteyen Yıldırımlılar 6 Ekim tarihine kadar Yıldırım Belediyesi Ana Hizmet Binası, Barış Manço Kültür Merkezi ve Adile Naşit Tiyatrosu’na giderek kurs başvurusunda bulunabilir ve 444 16 02 numaralı Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi’nden bilgi alabilirler.

 

KÜLTÜR SANATIN BAŞKENTİ

 

Kültür ve sanatın başkenti Yıldırım vizyonuyla şehirde yaşayan insanların sosyal yaşamına değer katacak etkinlikler ile ilçenin çehresini değiştirdiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizde Anadolu, Balkanlar ve Kafkaslardan gelen hemşehrilerimizin sayısı oldukça fazla. Bu kadar derin ve farklı zenginliği olan bir ilçede kültür ve sanata da oldukça önem veriyoruz. Bizler de yerel yönetimler olarak, ilçemizde tiyatro oyunları, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşiler, yarışmalar ve sergiler ile kültür ve sanatta önemli atılımlar yapıyoruz. İlçemizde tiyatro oyunları, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşiler, yarışmalar ve sergiler ile sanatı ilçedeki her kesime ulaştırmaya çalıştık. Geçtiğimiz sezon binlerce çocuğumuza ücretsiz tiyatro izlettik. Tiyatro oyunları, konferanslar, söyleşiler, sempozyumlar ve konserlere on binlerce vatandaşımız katıldı. ‘1 Kitap 1 Bilet’ projesiyle temin edilen sayısız kitabı, Erzincan’dan Şanlıurfa’ya, Van’dan Orhaneli’ye yurdun dört bir yanına gönderdik” dedi.

 

‘YILDIRIMLILAR YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYOR’

 

Bir taraftan sanatı düzenlenen etkinliklerle Yıldırımlılarla buluştururken, diğer taraftan ilçe sakinlerinin kendilerini keşfedecek, yeteneklerini geliştirecek kurslar düzenleyerek insanların yaşamdan keyif almalarını sağladıklarını belirten Başkan Edebali, “Yıldırım Belediyesi Gösteri Sanatları Topluluğu tarafından verilen kurslara katılan hemşehrilerimiz sanatla kucaklaşarak gizli kalmış yeteneklerini keşfetti. Kültür sanatın mutfağı olan eğitim kurslarımızdan hobi amaçlı faydalanmak isteyenler zamanlarını etkin bir şekilde değerlendirirken, meslek haline getirmek isteyenler ise mesleğinin temellerini bu kurslarımızda atıyor. Sanatın kalbinin attığı şehir Yıldırım’da yeteneklerini geliştirmek isteyen tüm hemşehrilerimizi kurslara katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X