Yetim gülerse dünya güler

Vali Münir Karaloğlu, Bursa İHH İnsani Yardım Derneği’nin yürüttüğü ‘Hayallerimi Gerçekleştirir misiniz’ projesi kapsamında eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte yetim çocuklarla bir araya geldi.

Yetim gülerse dünya güler
HABERİ PAYLAŞ

Bursa İHH İnsani Yardım Derneği’nin, Bursa’da hamilik yaptığı 300 yetimden, eğitimlerinde başarı kaydeden 16’sı ile sofrasını paylaşan Vali Karaloğlu, “İHH sadece Türkiye’de değil 75 ülkede yetim çocukları bularak onların hayata tutunmasını sağlıyor. Bursa’da da yetimlerimizle yakından ilgilendikleri için onlara çok teşekkür ediyorum. Bursa’da ayrıca Ulu Şehir Yetimlerine Sahip Çıkıyor Projesi’yle de yine yetim çocuklarımızı arıyoruz, buluyoruz, onların evlerini ziyaret edip  eğitimleriyle, sağlıklarıyla ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgilenmeye çalışıyoruz. Biz şuna inanıyoruz, yetim gülerse şehir güler, yetim gülerse ülke güler, yetim gülerse dünya güler. İnşaallah hep beraber sivil toplum ve  devlet el ele vererek yetimlerimizi güldürmeye çalışıyoruz” dedi.

Vali Karaloğlu,  misafir ettiği çocuklara hediye çantası ve Bursaspor forması armağan etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X