Yetim projesine destek

İHH İnsani Yardım Vakfı`nın geçen sene başlatmış olduğu `Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var` projesi eğitim döneminde de Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığında kaldığı yerden devam ediyor.

Yetim projesine destek
HABERİ PAYLAŞ
Türkiye ve dünyanın bir başka ülkesinde annesini, babasını kaybetmiş olan çocukların eğitim, sağlık, gıda, kıyafet, barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesine, Bursalı edebiyatçılar düzenlemiş olduğunu etkinlikle maddi yardımda bulundu. Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, 9 şair ve yazar yazmış olduğu kitapları, etkinliğe gelen vatandaşlara 10 lira karşılığında sattı.
 
22. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu, ‘Bu proje ile çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren yardıma muhtaç yetimlerin derdine çare olabilmek, yardım sever duyguları öne çıkarmak, savaşlar, doğal afetler, yoksulluk ve hastalık gibi felaketlerin içinde kıvranan yetimlere sahip çıkmayı, paylaşımcı olabilmeyi, yardımseverliği amaçlamaktadır. Bu güzel proje sayesinde, Bursa’da 800 sınıfın, 800 yetim kardeşi oldu” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X