Yılbaşı turlarının yüzde 50`si doldu

Yılbaşında yurtdışına gitmek isteyenler turların yüzde 50`sini şimdiden doldururken, yeni yıla farklı bir ülkede girmek isteyen tatilcilerin ilk tercihi Roma oldu.

Yılbaşı turlarının yüzde 50`si doldu
Yeni yıla yurtdışında girmek isteyen tatilciler yılbaşı turlarının yüzde 50’sini şimdiden doldurdu. Bu yıl perşembe gününe denk gelen 1 Ocak’ın bir gün sonrasını veya önceki üç günü hafta sonuyla birleştirerek düzenlenen yılbaşı turlarının bedeli 199 euro ile 649 euro arasında değişiyor. Türkiye’nin genelinde kış mevsiminin yaşanacak olması nedeniyle yeni yılda sıcak iklimin hüküm sürdüğü Kıbrıs ve Dubai turları da tercih edilebilirken, yılbaşı için en çok rağbet gören yerler arasında ise Roma, Milano, Venedik, Sicilya, Prag, Viyana, Paris ve Barcelona başta geliyor.
 
TERCİH AVRUPA
 
Prontotour Pazarlama Müdürü Sarp Özkar, Türk tatilcilerin yılbaşında geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Avrupa lokasyonlarını tercih ettiğini söyledi. Roma, Milano, Venedik, Sicilya’nın Türk damak tadına uygun lezzetler, alışveriş imkanları ve insanlarının Türk insanına olan yakınlığı nedeniyle ilk sırada bulunduğunu belirten Özkar, Prag ve Viyana’nın da Noel’de son derece görkemli oluşu, gece hayatı ve yılbaşı etkinliklerinde bol alternatif bulunması nedeniyle tercih edildiğini vurguladı.
 
SEVİNDİRİCİ DÜZEYDE
 
Yılbaşı için turların şu an yüzde 50’ye yakınının satılmış durumda olduğunu dile getiren Özkar, ‘Gelen telefon trafiği sevindirici düzeyde. Aralıkın ilk haftasına kadar rezervasyonların dolacağını düşünüyoruz” dedi. Sarp Özkar, yılbaşı seyahati için 2 tür tatilci kitlesi olduğuna dikkat çekerek, ilkinin 27 Aralık gibi gidip 1 Ocak’ta dönecekler, ikincisinin ise 31 Aralık’ta yola çıkıp 3-4 Ocak’ta döneceklerden oluştuğunu kaydetti.
 
GEÇ KALINMASIN
 
Yılbaşına yurt dışında girmek isteyenlere, en geç aralık ayının ilk haftasına kadar tur paketlerini satın alıp vize işlemlerine başvurmaları önerisinde bulunan Özkar, konsoloslukların noel dönemi yüzünden erken kapandığını hatırlattı. Özkar, ”Eğer gece eğlence mekanlarında kutlama yapmak istiyorlarsa, yola çıkmadan birkaç hafta önce istedikleri mekana rezervasyon yaptırmalılar. Seyahat esnasında bu tip yerlere gidilmek istendiğinde doluluklardan dolayı girmek mümkün olamıyor” diye konuştu.
 
KIBRIS REVAÇTA
 
Havaların soğuk olması nedeniyle yurt içinde ise, en çok talebin Kıbrıs’a olduğunu vurgulayan Özkar, ‘Kıbrıs otelleri yarım pansiyon ve tam pansiyon hizmet veriyor. Minimum 2 gece konaklama zorunluluğu istiyorlar. Fiyatlar gecelik 350 lira, uçakla ulaşım ve transferler de ortalama 550 lira tutuyor” dedi. Özkar, 2 gece Kıbrıs’ta yılbaşının bin 250 lira ile 2 bin lira anasında değiştiğini ve bu fiyata herşeyin dahil olduğunu söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X