Yıldırdım’da asfalt hamlesi

Yıldırım Belediyesi, mahallelerde yol yapım ve onarım faaliyetlerine devam ediyor.

Yıldırdım’da asfalt hamlesi

Ulaşılabilir şehir hedefine hızla yaklaştıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Göreve geldiğimiz 30 Mart tarihinden bu yana Fen İşleri Müdürlüğümüz 27 mahallemizde 41 bin 103 ton kaplama asfalt yapmıştır. 36 mahallemizde ise 12 bin 900 ton yama asfalt çalışması, 28 mahallede ise 1892 ton robot yama çalışması tamamlanmıştır. Ayrıca ekiplerimiz, 20 bin 645 metrekare beton parke taşı ile döşeme kaplama yaparak, 13 bin 742 metrekarelik alana beton bordür döşemiştir. Yeni Yıldırım’da onarıma ihtiyacı olan yollar yenilenerek vatandaşlarımızın ilçemiz dâhilinde ulaşım sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Edebali, Yıldırım Belediyesi asfalt üretim tesisinde 54 bin 700 ton üretim gerçekleştirdiğinin bilgisini vererek, “Asfalt üretim tesisimiz belediyemizin bütçesine de katkı sağlıyor. Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda 3 ekip ile ilçemizin mahalle ve caddelerinde asfalt ihtiyaçları karşılanmaktadır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X