Yıldırım ‘aile’yi ayakta tutuyor

Toplum yapısının sağlamlaşması ve ayakta durmasının güçlü bir aile yapısı ile mümkün olacağı bilinciyle çalışmalarını yürüten Yıldırım Belediyesi, bünyesindeki Evlilik ve Aile Okulu ile Yıldırımlıların mutlu evliliklere imza atmalarına ve huzurlu bir aile

Yıldırım ‘aile’yi ayakta tutuyor

Yaşamın her alanında sosyal projeler üreten Yıldırım Belediyesi, özellikle aile, kadın, genç ve çocuk olgularına gösterdiği hassasiyetle dikkat çekiyor. Aile olgusuna artı değer katmak ve evliliklerin güçlü temellere dayanarak uzun yıllar sürmesini sağlamak adına çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, Evlilik ve Aile Okulu ile 2014-2015 eğitim yılında 158, 2015-2016 eğitim yılında 368 ve 2016-2017 eğitim yılında 450 olmak üzere toplam 976 kursiyere eğitim vererek mutlu evliliklerin ve aile bağlarının oluşmasına katkı verdi. Yine 2016-2017 eğitim yılında öğrencilerden ev hanımlarına 2 bin 45 kişiye seminer veren Evlilik ve Aile Okulu, yeni eğitim döneminde de Yıldırımlıları bekliyor. 11 Eylül Pazartesi günü kursiyer kayıtlarının, Eylül ayı içerisinde mahalle konaklarında ve 16 Ekim 2017’de seminerlerin başlayacağı okulda, Aile İçi İletişim, Psikolojik Destek ve Danışmanlık, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Aile Sağlığı ve Kişisel Gelişim konularında eğitimler verilecek.

TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE ULAŞILIYOR

Evlilik ve Aile Okulu’nda eşlerin kendilerini ve birbirlerini tanımaları, aile içi ilişkilerde empati kurma yaklaşımını özümsemeleri, aile sorunları ile baş edebilme becerileri kazanımları, eşlerin bireysel, toplumsal ve hukuki sorumluluk taşıyabilmeleri, aile bireylerinin yaşama sevinci ile birlikte hayatı paylaşabilmeleri ile aile ve toplumsal ilişkilerde değerlere uygun davranışlar geliştirmesi amaçlanıyor. Ayrıca okullar, mahalle konakları ve kıraathanelerde Aile İçi İletişim ve Kişisel Gelişim konularında seminerler düzenlenerek toplumun tüm kesimlerine ulaşılması planlanıyor. Evlilik ve Aile Okulu’na kayıt yaptırmak isteyen Yıldırımlılar, Barış Manço Kültür Merkezi’nde bulunan Evlilik ve Aile Okulu’na giderek giderek kayıtlarını yaptırabilirler ve 444 16 02  numaralı Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi’nden bilgi alabilirler.

‘MUTLU AİLE, MUTLU YILDIRIM

Aile bireylerinin günümüz şartlarında sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik değişimler karşısında zorlandığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kadim medeniyetimiz, asırlar boyunca aile kültürünü nesilden nesle aktararak güçlü toplum yapımızı muhafaza etmemizi sağladı. Yaşanan krizlere, sorunlara rağmen toplumumuzu ayakta tutan en önemli unsur güçlü aile yapımızdır. Aile üyelerinin günümüzde sorunlar yaşadıklarını görüyoruz. Biz de belediye olarak bu sorunlara karşı ailelerimize destek vermek ve mutlu evliliklerin oluşmasına katkıda bulunmak adına Evlilik ve Aile Okulu projemizi yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X