Yıldırım bahara rengarenk girdi

Yıldırım Belediyesi, vatandaşların uğrak yeri olan parkları baharlık çiçeklerle donatıyor.

Yıldırım bahara rengarenk girdi
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi şehir estetiğini artırmak, doğanın güzelliklerini vatandaşlara sunmak adına park ve yeşil alanlarda başlattığı çiçeklendirme ve ağaçlandırma seferberliğine hız verdi. Şiddetli soğukların ardından ısınan havayla birlikte ilçenin farklı bölgelerinde mevsime uygun bitki ve çiçek dikimlerine yeniden başlandı. Ayrıca Yıldırım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçedeki mevcut parkların yenileme çalışmalarını da sürdürüyor. İki aylık süre içinde 19 parkın oyun alanlarına kum serilme işlemi gerçekleştirilirken, 30 adet parkın oyun grupları da yenileri ile değiştirildi.

YEŞİL ALANLAR ARTACAK

Belediye olarak şehir estetiğine büyük önem verdiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali “Yeşil alanlar ve parklar bir şehrin olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle her yıl mevcut park sayımızı artırıyor, yeşil alanlarımızı çoğaltıyoruz. İlkbahar Yıldırım’da tüm güzelliğiyle ve tüm canlılığıyla yaşanacak’ dedi.

Yıldırım’da 342 adet çocuk oyun ve dinlenme parkında 328 bin 841 metrekare yeşil alan olduğu bilgisini de veren Başkan Edebali, amaçlarının halkın huzur içinde kullanabileceği, yeşil alanlarıyla nefes alabileceği parklar oluşturmak olduğunu belirtti. Yıldırım’ın içindeki park ve yeşil alanların şehir halkının doğayla ilişkisini devam ettirmeye yarayan nefes alma alanları olduğunu da hatırlatan Başkan İsmail Hakkı Edebali, ilçe sınırları içerisinde kalan en küçük parkın bile bakım ve onarımını yaparak güzelleştirdiklerinin de altını çizdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X