Yıldırım Beyazıd Han Sempozyumu

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Yıldırım Beyazıd Üniversitesi ve Yıldırım Belediyesi tarafından ‘Uluslararası Yıldırım Beyazıd Han Sempozyumu’ düzenleniyor.

Yıldırım Beyazıd Han Sempozyumu

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Yıldırım Beyazıd Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali arasında ekim ayında yapılacak Uluslararası Yıldırım Beyazıd Han Sempozyumu için protokol imzalandı. 

Yıldırım Belediyesi’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Edebali, seçimlerden önce Yıldırımlılara vaat ettikleri projeleri hatırlatarak, “100 proje vaat etmiştik. Bunlardan biri de, ilçemize adını veren Yıldırım Beyazıd Han Sempozyumu yapma projesiydi. 

Bugün bu projemizin protokolünü imzalamaktan mutluluk duyuyoruz. İlçemize adını veren Yıldırım Beyazıd Han adına bir sempozyum yapmak aslında şehrimizin ufkuyla ilgili bir projedir. Sempozyumu ekim ayında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Yıldırım Beyazıd Üniversitesi ile birlikte yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs ise, Osmanlı Devleti’nin kurulmasında büyük payı olan Yıldırım Beyazıd Han’ın bir şekilde yeniden anılmasını bir vefa borcu olarak kabul ettiklerini, bu sempozyum ile Osmanlı döneminde neler yaşandığının genç kuşaklara aktarılmasında faydalı olacağını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X