Yıldırım’a dev spor kompleksi

Yıldırım Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan spor kompleksinin inşaatına başlandı.

Yıldırım’a dev spor kompleksi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bütçesi onaylanan ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ait Ankara yoluna cepheli araziye yapılacak tesisin inşasına başlandı.

​7 bin 919 metrekare bina taban, 22 bin 515 inşaat alanı olmak üzere 34 bin metrekarelik araziye yapılacak tesisin bünyesinde 2 bin 500 seyirci kapasiteli çok amaçlı spor salonu, yüzme havuzları, jimnastik salonu, oyun salonları, fitness merkezi, hamam-sauna, toplantı salonu, ofisler, yayın odası, basın birimi, kafeterya, gençlik merkezi, zeka oyunları, bilgisayar, müzik işliği, plastik sanatlar, folklor-resim işliği ve fotoğraf odası bulunacak.

Yeni Yıldırım’ın inşasında başta spor olmak üzere birçok önemli projeleri olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ı alt ve üst yapısıyla bir dayanışma şehri haline getirmek, engelli dostu ve yaşlılarla uyum içerisinde yaşayan bir şehir yapmak hedeflerimizin başında geliyor. Yıldırım için en büyük hedeflerimizden birisi de ilçemizi spor şehri hüviyetine büründürmektir. 250 bin genç nüfusu bulunan ve spor için büyük potansiyel barındıran bir ilçeyiz. Günümüz dünyasında teknolojinin ve iletişim araçlarının yoğun olarak kullanıldığı ortamda çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan koruyabilmenin en önemli yolu onları spora teşvik etmektir. Spor kulübümüz aracılığı ile 18 bin çocuğumuz yaz tatilinde 23 branşta yaz okullarından istifade ettiler. Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız ile Türkiye’nin en büyük spor kompleksinin inşasına başladık. 2017 yılının sonunda da kompleksimizi faaliyete geçirmeyi ve uluslararası önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X