Yıldırım’a dev spor kompleksi

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Yıldırım’da 16 metrekare alan üzerinde dev bir spor kompleksi yapılacağını açıkladı.

Yıldırım’a dev spor kompleksi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Yıldırım’a 16 bin metrekare alanda, 2 bin 500 kişilik spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, 6 adet gençlik merkezi, eğitim salonu, farklı branşlara özgü 6 adet antrenman salonu, idari ofisler, sağlık merkezi ve sosyal donatı alanları olacağını dev bir spor kompleksi yapılacak. 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 20 Milyon liranın üzerinde bir bedele mal olması beklenen tesisin proje hazırlıklarının son aşamaya geldiğini ve çok yakında ihalenin yapılacağını bildirdi.

Yapılacak dev tesis için gerekli ödeneğin 2015 yılı bütçesine konulduğunu vurgulayan Milletvekili Hüseyin Şahin, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız çok yakında ihaleyi gerçekleştirecek. Ardından süratle temelini atacağımız tesisi hızla tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Şahin, dev proje tamamlandığında Yıldırım’ın spor alanında büyük bir atılım yapacağını ve gençlerin spora olan ilgilerinin artacağını da söyledi. Tesisten Gürsu ve Kestel’deki gençlerin de istifade edeceklerinin altını çizen Milletvekili Şahin, “Bursa’nın doğusunda Ulusal ve uluslararası müsabakaların oynanabileceği spor tesisleri, gençlik faaliyetlerinin ve antrenmanların yapılabileceği nitelikte entegre bir komplekse ihtiyaç vardı. Tesis bu yönde önemli bir eksiği gidermiş olacak” diye konuştu. 

GENÇLERE ÖZEL YATIRIMLAR

Bursa’nın doğusunun son yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığı ve yerel yönetimlerin yaptığı yatırımlarla öne çıkmaya başladığını da belirten Milletvekili Hüseyin Şahin, “İnşaatı devam eden uluslararası standartlardaki Kestel Buz Hokeyi ve Buz Pateni Salonumuz var. Yine yakında yapımına başlanacak olan Gürsu Sporcu Fabrikası projemizde gündemdedir” dedi. 

Milletvekili Şahin, AK Parti iktidarları döneminde gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp spor ve diğer faydalı uğraşlara yönlendirmek için çok önemli yatırımlar yapıldığını belirterek, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ne yapsak azdır. Biz gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmeleri, spor yapmaları için yatırımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X