Yıldırım’a Milli İrade Meydanı

Yıldırım Belediyesi’nin önündeki Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nın ismi“15 Temmuz Milli İrade Meydanı” olarak değiştirildi.

Yıldırım’a Milli İrade Meydanı

SEYİT GÜNDOĞAN

Yıldırım Belediye Meclisi, Başkan İsmail Hakkı Edebali’nin önerisiyle isim değişikliği için olağanüstü toplandı. Oturumun tek gündem maddesi olan belediyenin önündeki Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nın isim değişikliği oy çokluğu ile kabul edildi. AK Parti ve MHP gruplarının kabul oyu verdiği maddeye CHP Grubu ise “Ahmet Taner Kışlalı’nın da demokrasi şehidi olduğu” gerekçesiyle ret oyu verdi.

CHP Grup Sözcüsü Şerafettin Atalay, bu maddeye ret oyu vermeyi kesinlikle istemedikleri ancak Ahmet Taner Kışlalı’nın da demokrasi aşığı bir insan olduğu için öldürüldüğünü belirterek, bu meydanın isminin değişmemesi gerektiğini söyledi.

MİLLİ İRADE GÜCÜNÜ GÖSTERDİK

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de,  15 Temmuz’un gelecek kuşakların hafızalarında iz bırakmak ve asil duruşu simgelemek adına meydana bu ismi verdiklerini söyledi. Edebali, toplum olarak çok ciddi bir dönüşüm yaşadığımızın altını çizerek, “Milli İrademize ve cumhuriyetimize karşı yapılan bu hain saldırıda hem farklı siyasi görüşü, farklı yaşam tarzını belirleyen bütün kesimler ortak bir değer birlikteliği yakaladık. Amacı toplumuzu paramparça etmek olan Fethullahçı Terör Örgütü’ne karşı milletimiz dünyaya örnek olacak milli irade gücünü göstermiştir. Büyük Türkiye hedefine engel olmak isteyenler, milli iradenin direnişiyle geri püskürtülmüştür. Gün birliktelik günüdür. Ülkemizin önü açık ve yarınlarımız daha aydınlık olacaktır. Bundan sonra ortak zenginliğimizi daha iyi korumamız lazım” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X