Yıldırım’da 365 gün geri dönüşüm seferberliği

Yıldırım’ı geri dönüşüm ve atık yönetimi konusunda yaptığı çalışmalarla Avrupa standartlarına getiren Yıldırım Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında açtığı stantlarla vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Yıldırım’da 365 gün geri dönüşüm seferberliği

Yıldırım Belediyesi, vatandaşları geri dönüşüm konusunda bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ilçe nüfusunun yoğun olduğu bölgeler olan Emirsultan, Mesken, Setbaşı ve Yıldırım Belediyesi Ahmet Taner Kışlalı meydanlarında stant açarak atık yönetimi ve geri dönüşüm hakkında bilgi veriyor.

Bilgilendirme çalışmalarına ilçe sakinlerinin ilgi göstermesinin Yıldırım’ın geleceği adına oldukça önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hayatın her alanında çevremize sahip çıkmamız hepimizin sorumluluğundadır. Eğer çevremizle barışık olur, çevremizi korursak toplumsal kalkınmayı hızla gerçekleştirme yolunda önemli bir adım atmış oluruz. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz 2016 yılının ilk 6 ayında 10 binin üzerinde kişiyle birebir görüşmenin yanı sıra 19 okulda toplam 2 bin 420 öğrenciye geri dönüşüm ve atık yönetimi konusunda eğitimler verdi. Bilgilendirme çalışmalarımıza ilçemizin farklı noktalarında devam ediyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X