Yıldırım’da asfalt çalışmaları hız kesmiyor

Yıldırım’ın yaşanabilir şehir olması adına altyapı hizmetlerini büyük bir titizlikle sürdüren Yıldırım Belediyesi, 2017 yılında da yoğun asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

Yıldırım’da asfalt çalışmaları hız kesmiyor

İlçedeki yaşam kalitesi ve standartlarını yükseltmek adına altyapı hizmetlerini büyük bir titizlikle yürüten Yıldırım Belediyesi, ulaşımın daha sağlıklı bir şekilde düzenlenmesi adına 2017 yılında yoğun asfalt çalışmalarını devam ettiriyor. Yıldırım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yılın ilk 5 ayında 22,2 ton kaplama, 20,4 ton yama ile birlikte toplamda 42,6 ton asfalt dökme çalışması gerçekleştirdi.

Ayrıca 69 mahallede gerçekleştirilen asfalt çalışmalarının yanı sıra 341 adet ızgara düşürme ve yükseltme, 464 adet baca düşürme ve yükseltme yapılırken, 442 adet yeni yağmur suyu ızgarasının yanı sıra ve 1001 metre yağmur suyu drenaj hattı uygulaması düzenlendi. Bu çalışmalar neticesinde Yıldırım’daki cadde ve sokaklar modern ve estetik bir görünüme kavuşturularak ulaşım sorunu en aza indirildi.

Yıldırım’ı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için 2017’de de önemli projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hemşehrilerimize en iyi hizmeti vermek amacıyla titiz çalışmalar yürütüyoruz. Yıldırım’da yol yenileme ve alternatif yollar kazandırma hizmetlerimiz ile ulaşımı rahatlatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Asfalt, bordür ve tretuvar çalışmalarıyla araç ve yaya trafiğini rahatlatmayı sürdürdüklerini belirten Başkan Edebali, “Büyük şehirlerin en önemli sorunlarının başında trafik geliyor. Araç yoğunluğunun yanında trafiğe yardımcı unsurların eksikliği de risk teşkil ediyor. Biz de riskleri en aza indirmek ve güvenli bir ulaşım oluşturmak için asfalt çalışmalarına önem veriyoruz. Hedefimiz Yıldırım’da tüm yolları modern hale getirerek günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak düzeye ulaştırmak” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X