Yıldırım’da güvenli yapılar artıyor

Yıldırım Belediyesi tarafından 4 yıl içinde riskli 936 konut ve 161 iş yeri yıkılarak yerine modern ve güvenli 2 bin 314 konut ile 293 adet iş yeri inşa edildi.

Yıldırım’da güvenli yapılar artıyor

Yıldırım Belediyesi, 2014’den itibaren başlattığı riskli yapılarla mücadele kapsamındaki uygulamalarıyla önemli çalışmalara imza atıyor. 

Son 30 yıllık süreç içerisinde aşırı göçün neticesi olarak yıllardır devam eden kaçak yapılaşmayla birlikte sayısı fazla olan riskli yapılara Yıldırım’da geçit verilmiyor.

Bu kapsamda 4 yıl içinde riskli 936 konut ve 161 iş yeri yıkılarak yerine modern ve güvenli 2 bin 314 konut ile 293 adet iş yeri inşa edildi.

İlçe genelinde güvenli olmayan yapılara asla müsamaha göstermeyeceklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İdeal şehircilik anlayışıyla hayata geçirdiğimiz kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Yıldırım’ı yeniden inşa ediyoruz.

Bu hedefi gerçekleştirme yolunda riskli ve güvenli olmayan yapılara göz yummuyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte Yıldırım artık güvenli konutları, sosyal donatı alanları ve geniş yollarıyla örnek bir yaşam alanı olacak” dedi.

Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm hamlesiyle Yıldırım’ı modern bir şehir haline getirmek için projeleri hayata geçirmeye başladıklarını vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Vatandaşlarımız için büyük tehlike oluşturan riskli yapılar aynı zamanda ilçemizin değerinin artmasında en büyük engel teşkil ediyor.

Ayrıca can ve mal güvenliğini düşündüğümüz zaman deprem kuşağında yer aldığımızı unutmadan ve bu gerçekle yaşamayı öğrenmek zorundayız.

Öncelikli olarak insanlarımızın canlarını tehlikeye atamayız. Bir taraftan hemşehrilerimize güvenli konutlar inşa ederken diğer taraftan da kent estetiğine uygun modern bir Yıldırım inşa ediyoruz.

Bunu yaparken de temel dayanağımız hemşehrilerimizin desteğini almak. Gönüllü dönüşüm felsefesiyle güvenli ve yaşanabilir şehir hedefimizi gerçekleştireceğiz” şeklinde görüşlerini ifade etti.  

 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X