Yıldırım’da kahvehaneler kıraathaneye dönüşüyor

Kahvehaneden kıraathaneye kültürel dönüşüm projesi kapsamında Yıldırımlılarla buluşan ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ‘Misak-ı Milli ve 15 Temmuz’ konulu programı ile ilçe sakinleriyle Esenevler Mahallesi Demirtaş Kıraathanesi’nde bir araya geldi.

Yıldırım’da kahvehaneler kıraathaneye dönüşüyor
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırımlıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet dönemi siyasal yaşamdaki gizli kalmış yönleri aktaran Ahmet Şimşirgil 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi hakkında da önemli bilgiler verdi.

Yıllardır İslam’a hizmet ettiklerini iddia eden hainlerin planlarının sonunda bir milletin alnına kurşun sıkacak, bir devleti yıkacak hale geldiğini dile getiren Şimşirgil, “Hainler bertaraf etmeseydi 16 Temmuz itibariyle Türkiye’de karanlık günler yaşanmaya başlanacak, insanlara zulme uğrayacaktı. Ancak bu millet tankların önüne geçerek kalleş kalkışmaya geçit vermedi” diye konuştu.

Osmanlı döneminde yaşatılan kıraathane kültürünün Yıldırım’da tekrar can bulmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek başta Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eden Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in katılacağı bir sonraki ‘Kahvehaneden Kıraathaneye’ programı, 24 Ocak Salı günü Piremir Mahallesi’deki Çamlık Kıraathanesi’nde gerçekleşecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X