Yıldırım’da kentsel dönüşüm hamlesi

Yıldırım Belediyesi’nin ilçeyi daha modern ve yaşanabilir hale getirmek hedefiyle sürdürdüğü kentsel dönüşüm hamlesinde büyük bir adım daha atıldı. Sinandede Mahallesi’nde özel teşebbüs eli ile gerçekleştirilen kentsel dönüşüm temel atma töreni gerçekleşt

Yıldırım’da kentsel dönüşüm hamlesi
HABERİ PAYLAŞ

Sinandede Mahallesi yeni modern, ferah ve güvenli konutlara sahip olacak. 10 bin metrekarelik alanda Başolhan İnşaat tarafından 312 daire yapılacak. 2. etabın temeli törenle atıldı. Törende yaptığı konuşmada kentsel dönüşümün vatandaşların da rızasının alınarak yapıldığının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki plansız ve güvensiz yapılaşma sebebiyle kentsel dönüşümün kaçınılmaz gerçek olduğunu hatırlattı.

“Önemli olan bina yaparken gönülleri de yapmak” diyen Başkan Edebali, “Hak sahibi vatandaşlarımızı güvenle yaşayabilecekleri konutlara kavuşturuyoruz. Burada daha önceden yer alan90 adet çarpık ve plansız yapıların yerini modern ve güvenli konutlar yer alacak. Sinandede Mahallemizde gerçekleştirilecek bu dönüşüm bizim şehir vizyonumuz için ideal bir çalışma” dedi. Kentsel dönüşümü Yıldırım’da ortak paydaşlarla birlikte gerçekleştirme anlamında projenin en önemli adımlardan biri olduğunu belirten Başkan Edebali, “Yaptığımız çalışmalarda hak sahiplerini mağdur etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın en büyük avantajı eski hasarlı binalar yerine güvenli ve sağlam binalarda yaşamak olacak. Yerel yönetim, merkezi hükümet ve özel teşebbüs eliyle bunu gerçekleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak kentsel dönüşüm projeleriyle ilçenin çehresini değiştirdiklerini vurgulayan Edebali, “Modern şehirleşme adına yaptığımız çalışmalarda günü kurtarmak için değil geleceğe taşımak amacıyla uygulamalarımızı sürdürüyoruz. Yıldırım’a değer katacak, insanlarımızın ihtiyaç duyduğu projeleri gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten ise Yıldırım’da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesini takdirle takip ettiklerini belirtti.

Sinandede kentsel dönüşüm projesinin 2. etabı için 471 hak sahibinin rızası alınarak projeye başlandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X