Yıldırım’da öğrencilere çevre eğitimi

Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, hava, su, toprağı birlikte korumak ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak için çocuklara yönelik eğitimler veriyor.

Yıldırım’da öğrencilere çevre eğitimi
HABERİ PAYLAŞ

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) ile Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (ASD) hediyesi olan dergilerin dağıtıldığı eğitimde, çevreye saygılı ve geri dönüşümle doğal kaynakları koruyan bilinçli nesiller yetiştirilmesi hedefleniyor.

​Okullarda düzenlenen eğitimlerle çevre konusunda duyarlı bir nesil yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “2015-2016 eğitim ve öğretim yılında 144 okulda 11 bin 352 öğrenciye çevre konulu eğitim verdik. Yaşanabilir bir dünya için bu çevre korumanın bilincinde olmak zorundayız. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Yıldırım bırakmak için herkesi üzerine düşen görevi yapmaya davet ediyoruz” dedi. Geri dönüşümün ve atıkların kontrol altına alınmasının Yıldırım’ın geleceği açısından büyük önem taşıdığının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kaynaklarımızın israfını önleyerek çevreyi korumayı bir belediyecilik hizmetinden ziyade gelecek nesillere borcumuz olarak görüyoruz” diye konuştu. Bu kapsamda da öğrencilere verilen çevre ve atık eğitimlerinin çevreye duyarlı nesiller yetişmesi adına hassas bir çalışma olduğunu belirten Başkan Edebali, ”Ekip arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu eğitimler gündelik çalışmalardan çok farklı olarak geleceğin sahibi çocuklarımızın bilinçlenmesi ve duyarlı bireyler yetişmesi için önemsediğimiz bir konu” ifadelerini kullandı. Öte yandan Başkan Edebali, okullarda verilen eğitimlerin 2016 – 2017 eğitim yılının ikinci döneminde devam edeceğini de açıkladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X