Yıldırım’da paylaşma sofraları

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Ramazan ayında ilçe sakinleri ile sahur programlarında bir araya gelmeye devam ediyor.

Yıldırım’da paylaşma sofraları
HABERİ PAYLAŞ

İlçe sakinleri ile her fırsatta bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Hacivat Mahallesi’nde sahur programına katıldı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği sahur programında Hacivat Mahallesi sakinleri ile aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ‘Mübarek Ramazan ayının maneviyatında Yıldırım’ı daha iyi noktalara taşımak hepimizin görevi. Bu kutsal ayı hemşehrilerimizle birlikte bir arada yaşamak, birlik, beraberlik ve dayanışmanın şehri Yıldırım’ın en güzel tarafını yansıtıyor’ dedi. 

DAYANIŞMA ŞEHRİ YILDIRIM

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Ramazan ayının insanları birleştirici önemli bir dönem olduğunu dile getirerek, “Bu kutsal ayda birlik, beraberlik ve dayanışma duygularına katkı koymayı çok önemsiyoruz. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projelerle Yıldırım’da güzel bir dönem yaşamaya devam edeceğiz. Yıldırım, 700 binlik nüfusu ile köklü ve büyük bir aile. Hepimiz bu ailenin birer parçayız. Bu büyük ailemizde birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını en üst düzeye çıkarmak hepimizin görevi. Yıldırım’ı daha iyi noktalara taşımak hepimizin sorumluluğu. Medeniyetimizin bizlere bıraktığı en kıymetli miras hiç şüphesiz ki dayanışma ruhudur” ifadelerini kullandı. 

‘MAHALLE KÜLTÜRÜNÜ YAŞATIYORUZ’

Sahur programında özellikle kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda ilçe sakinlerinden gelen soruları cevaplandıran Başkan Edebali, Yıldırım’ın yüzde 33’ünü kapsayacak kentsel dönüşüm çalışmalarında öncelikli kıstaslarının mahalle kültürünü yaşatmak olduğunu vurguladı. Başkan Edebali, “Son yıllarda, dayanışma ve paylaşmanın esas olduğu mahalle kültürünün yerini, komşularının birbirini tanımadığı, insanların birbirlerine selam dahi vermediği apartman kültürü aldı. Bizi biz yapan en önemli unsur olan değerlerimizi korumak ve geliştirmek adına kentsel dönüşümümüzün merkezinde, insanların arasındaki ilişkilerin güçlü ve paylaşımlarının üst seviyede olduğu mahalle kültürünü yaşatmak yer alacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X