Yıldırım’da sokak hayvanları için master plan

Göreve geldiği günden itibaren kentsel dönüşüm çalışmalarını ilçenin öncelikli vizyonu olarak belirleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, dönüşüm çalışmaları kapsamında sokak hayvanları için master planı hazırladıklarını söyledi.

Yıldırım’da sokak hayvanları için master plan
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi, çarpık yapılaşmanın yerine insanlara sağlıklı ve güvenli konut sağlamak için uyguladığı kentsel dönüşüm çalışmalarıyla insanların yanı sıra hayvanların da hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Dönüşümle birlikte hayvanlar için doğal hayatların uygun barınaklar, yem odakları, tedavi merkezleri yapılacak.

Yıldırımdaki sokak hayvanlarını da ilçenin sakini olarak gördüklerini ve onlara karşı da sorumlulukları bulunduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hayatı paylaştığımız sokak hayvanlarının tedavisi sahiplenilmesi, küçük dostlarımızın sıcak bir şekilde korunaklı alanlarda muhafaza edilmesi için sürekli projeler geliştiriyoruz. Cumalıkızık’taki Yıldırım Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkezi’nde 2015 yılının Ocak ayından itibaren son 10 aylık dönemde ekiplerimiz 3 bin 960 hayvanı tedavi ederken, 3 bin 149’unu sokaklardan topladı. Bunlardan 684’üne sıcak yuva buldu” dedi.

KIŞ HAZIRLIKLARI TAMAM

Sokak hayvanları ile farkındalık oluşturmak için çalıştıklarını da vurgulayan Başkan Edebali, “Yaz günlerinde sokak hayvanlarının susuz kalmamaları için ilçede birçok bölgeye su kapları koyduk ve binlerce su kabını da muhtarlarımız vasıtasıyla vatandaşlarımıza dağıttık. Yine kış aylarında sadece sokaklardaki hayvanların değil yaban hayvanlarının da aç kalmaması için ekiplerimiz yemleme konusundaki altyapı çalışmalarını tamamladı. Yıldırım sadece insanların değil, bütün canlıların güven ve huzur içinde yaşayacağı bir şehir olması için çalışıyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X