Yıldırım’da tiyatro zamanı

Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu’nda sahnelenen ‘Kavuklu İş Arıyor’ adlı ortaoyun çocukları kahkahaya boğdu.

Yıldırım’da tiyatro zamanı

Yıldırımlı çocukların hafta sonları keyifli vakitler geçirdiği Adile Naşit Tiyatrosu’nda ‘Kavuklu İş Arıyor’adlı geleneksel Türk ortaoyunu sahnelendi. Kısa sürede beş farklı çocuk oyununu sergileyen Adile Naşit Tiyatrosu’nda son olarak sahnelenen ‘Kavuklu İş Arıyor’ adlı oyunda dürüstlüğe ve doğruluğa vurgu yapılıyor. Çocukların pür dikkat izlediği oyunda kahkahalar hiç eksik olmuyor. Yeni yılda da artarak devam edecek oyunlar, Yıldırımlı çocukların kişisel gelişimlerine de büyük katkı sağlıyor.Kavuklu İş Arıyor adlı oyun 10 Ocak 2015’te, İyilik Kahramanları oyunu 24 Ocak 2015’te ve Karagöz İle Hacivat Bilim Müzesi’nde adlı oyun ise 4,11,18,25 Ocak tarihlerinde yeniden sahnelenecek.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kadim medeniyetimizi geleceğe taşırken en önemli varlığımız olan çocuklarımızın özgüveni yüksek, sağlam karakterli fertler olması için onların sosyal yönlerini de geliştirmek zorundayız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X