Yıldırım’da trafik rahat nefes alıyor

Yıldırım Belediyesi, cadde ve sokaklarda trafik çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.

Yıldırım’da trafik rahat nefes alıyor

İdeal şehir Yıldırım anlayışıyla hizmetlerini aralıksız sürdüren Yıldırım Belediyesi, ilçedeki trafik sorununu çözüme kavuşturmak için çalışmalarını 7/24 devam ediyor. Yıldırım Belediyesi ekipleri bu çalışmalar doğrultusunda Erikli, 75. Yıl, Bağlaraltı, Cumalıkızık, Davutdede, Değirmenlikızık, Mimarsinan, Selçukbey, Piremir, Karamazak, Şükraniye, Yiğitler, Zümrütevler ve Emirsultan Mahalleleri’ndeki cadde ve sokaklarda yönlendirme tabelalarını yenilerken, gerekli olan noktalara ise güvenlik aynaları ve hız kesme tümsekleri yerleştirdi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ‘ulaşılabilir şehir Yıldırım’ hedefine adım adım ilerlediklerini söyleyerek, “Bir şehri yaşanabilir kılan en büyük etkenlerden biri olan ulaşım konusunda Yıldırım’da çalışmalarımıza son sürat devam ediyoruz” dedi.

Yıldırım Belediyesi olarak son 1 yıl içerisinde cadde ve sokaklardaki çalışmalarda önemli aşamalar kaydettiklerini belirten Edebali, “Ana arterler başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarımızı yeniliyoruz. Amacımız hemşehrilerimiz için engebesiz, düzgün, rahat ve konforlu yolları olan Yıldırım’ı oluşturmak” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm projelerinde ulaşımı her yönüyle ele aldıklarını vurgulayan Edebali, “Yıldırım’ın ulaşım planında trafik sorunu olmayan güvenli ve geniş yollar yer alıyor. Bu amaç doğrultusunda yatırımlara yenilerini ekleyerek, Yıldırım’ı hak ettiği planlı şehir düzenine getireceğiz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X