Yıldırım’dan, Cumhuriyet’in 93. yılına yakışır kutlama

Yıldırım Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bir rekora imza attı. 300 bin domino taşı kullanılarak Türkiye’nin en büyük koreografisi rekoru kırılırken, Vatandaşlar da verilen konserle duygu dolu anlar yaşadı.

Yıldırım’dan, Cumhuriyet’in 93. yılına yakışır kutlama

Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. kuruluş yıldönümü, Yıldırım’da hafızalardan silinmeyecek bir dizi etkinlikle kutlandı. Gökdere Meydanı’nda başlayan kortej yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Güzergahın ay yıldızlı bayraklarla bezendiği yürüyüşe, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve eşi Şükran Edebali, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mehter takımı öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşe ellerinde bayrakları ile katılan binlerce kişi renkli görüntüler oluştururken, Yıldırımlılar da korteje balkonlarından alkışlarıyla destek verdi.

Bayrak Alanı’nda ünlü sanatçılar Serdar Tuncer, Ahmet Yenilmez, Esat Kabaklı, Dursun Ali Erzincanlı ve Zara’nın seslendirdiği kahramanlık şiirleri ve türküleriyle vatandaşlar coştu. Türkiye’nin en büyük domino koreografisi rekorunu kırmak için Almanya, Avusturya, ABD, Kanada, Hollanda ve İşviçre’den Yıldırım’a gelen ekip ise, 300 bin domino taşı kullanarak mili mücadele, Çanakkale destanı, Karagöz-Hacivat, Türkiye haritası ve ilk meclis gibi motiflerle alanı dolduranları hayrette bıraktı.

15 Temmuz’da yaşanan girişimin ve milletin buna karşı gösterdiği dik duruşu hiç bir zaman unutmayacaklarının da altını çizen Başkan Edebali, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşların öncülüğünde aziz milletimiz, ülkemiz üzerinde yapılan işgal planlarına dur demek için canını dişine takarak, bir kurtuluş destanı yazdı. Aradan 93 yıl geçtikten sonra yine bu millet hain bir darbe girişimine aynı ruhla karşı geldi. Milletimizin duygularını istismar ederek toplumumuzun içine sızmış ve kendilerini gizlemeyi başarmış teröristlere karşı hiçbir zaman hoşgörü göstermeyeceğiz. Tanklara karşı kendilerini siper ederek hainlerin planlarına bir kez daha engel oldu ve yeni bir destan yazdı. İşte bundan dolayı bu yılki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları daha önemli ve anlamlı. Göreve geldiğimiz günkü kararlılıkla bunlarla mücadele etmeye, onların hain planlarını bozmaya devam edeceğiz. Dün, Yıldırım’da halkın parasıyla yapılan eğitim kurumu görünümlü şer odağına nasıl müsaade etmediysek bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Hainlerin tehditlerine, şantajlarına boyun eğmeden ilk günkü azim ve kararlığımızla mücadele edeceğiz. Milletimizden aldığımız güçle dün ve bugün olduğu gibi yarın da, Yıldırım’da devlet ve millet düşmanlarına nefes aldırmayacağız. Bugün, Cumhuriyet’ine ve iradesine sahip çıkmak için bizimle birlikte yürüyen binlerce Yıldırımlıya teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X