Yıldırım’dan sağlığa büyük katkı

Yıldırım Belediyesi tarafından yapılan ve Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet verecek Bağlaraltı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

Yıldırım’dan sağlığa büyük katkı

320 metrekare alana inşa edilen merkezde bir psikiyatri uzmanı, bir psikolog, bir sosyal hizmet uzmanı, iki hemşire, bir resim öğretmeni, bir el sanatları öğretmeni ve bir müzik öğretmeni hizmet verecek.

Açılışta konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, topluma en yakın kurumun yerel yönetimler olduğunu hatırlatarak, “Toplumsal kalkınma ancak yerel dinamiklerle mümkündür. Bu bilinçle birçok kurumumuz ile bir araya gelerek toplumuzun yaşam kalitesini yükseltecek bir merkezi daha Yıldırım’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sadece Yıldırım’a değil, Gürsu ve Kestel’e de hizmet verecek Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’miz ağır ruhsal rahatsızlıkları bulunan hemşehrilerimizin yeniden topluma kazandırılmaları adına önemli bir işleve sahip olacak” dedi.

VATANDAŞIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Çocuklardan yaşlılara, kadınlardan engellilere toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik projelerle bir arada yaşama kültürünü güçlendireceklerini de vurgulayan Başkan Edebali, “Bireylerin mutluluğu toplumu huzura götüren yegâne yoldur. Bunun bilincinde olarak Yıldırım’daki her vatandaşımızı mutlu etmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Hedefimiz Yıldırım’daki her vatandaşımızın mutluluğuna katkı sağlayacak projeler geliştirmek. Bu yapının ilçemize kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X