Yıldırım’ın çehresi parklarla değişiyor

2016 yılı içinde açılan 7 yeni parkla birlikte Yıldırım’daki çocuk oyun ve dinlenme parkı sayısı 345’e, yeşil alan sayısı ise 414’e ulaştı.

Yıldırım’ın çehresi parklarla değişiyor

4 parkta yapılan revizyonla plastik oyun aleti montajı gerçekleştirilirken, eden vatandaşların sağlıklı yaşam koşullarına katkıda bulunmak amacı ile 38 parka spor ve kondisyon aleti kazandırıldı.

Öte yandan parklara ve ilçenin muhtelif yerlerine 365 çöp kutusu, 704 bank, 157 piknik masası ve 52 pergola monte edilen ilçede, mevcut oyun aletlerinden kullanılmaz durumda olanlar yenisi ile değiştirilirken yetersiz görülenlere ilave oyun aleti montajları yapıldı. Ağaçlandırma döneminde yol ağaçlandırması, ağaçlandırma alanları, park ve yeşil alanlarda toplam 12 bin 579 adet ağaç fidanı ve çalı fidanı dikilirken, toprak taşınması, bitkilendirme ve çimlendirme işleri yapılarak Yıldırım ‘yeşil’ kimliğine tekrar kavuştu. 2016 yılı içerisinde park ve yeşil alanlarda 271 bin 598 adet yazlık ve 140 bin 284 adet kışlık olmak üzere toplam 411 bin 882 adet mevsimlik çiçek dikimi çeşitli yeşil alan ve refüjlere uygulanarak görsel zenginlik sağlandı.

Öte yandan Yıldırım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki okul, cami ve diğer resmi kurum bahçelerinde bakım ve düzenleme işleri de gerçekleştirdi. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım, yeşil alanları ve parklarıyla her geçen gün daha da güzelleşiyor. Yıldırım’daki parklarda çocuklar için modern oyun grupları, güvenli kauçuk zemin, hayvanlar için kuş yuvaları, yemlik, suluk yetişkinler için spor aletleri, kamelyalar, koşu yolları, engelli vatandaşlar için de rahatça gezebilmeleri için engelli rampaları yapıyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X