Yıllar sonra gelen itiraf: Baban yaşında, olmaz!

Sanatçı Müşerref Akay, Kanal D’de yayınlanan ‘2. Sayfa’ programına konuk oldu. İlk evliliğini 17 yaşında yaptığını belirten Akay, ‘Evlenmem için annem-babam imza attı. Vermeseydiler kaçacaktım” dedi.

Yıllar sonra gelen itiraf: Baban yaşında, olmaz!

Müşerref Akay’ın çok konuşulacak açıklamalarından satır başları şöyle:

– Çocuklarımın babasıyla 17 yaşında evlendim. Annem-babam imza attı. Vermeseydiler kaçacaktım. Annem ‘Baban yaşında, olmaz’ dedi. Bir şekilde ikna ettim. İlk eşim benden 20 yaş büyüktü. Ben onu sevdim. İnsanlar soruyorlar, inanmıyorlar ama hakikatten çok sevdim ve evlendim. Yaş farkı hiç gözüme gelmedi. İki çocuğum var, başka da çocuğum yok.

Yıllar sonra gelen itiraf: Baban yaşında, olmaz!

– İlk evliliğim çok başkaydı, 15 yıl sürdü. Her şeyi öğrendim. İyiliği, kötülüğü, sabretmeyi, çalışmayı, para kazanmayı. Anne-babamın koynundan çıktım, hayata atıldım. Onunla evlendiğim için her zaman şükretmişimdir.

Yıllar sonra gelen itiraf: Baban yaşında, olmaz!

– Son evliliğim kötüydü. İyi bir insan ama bir takım şeyler yerine oturmadı. Etrafını toparlayamadı. Ben ayrılmak için evlenmedim. Belli bir yaşa gelmişim, çocuklarım büyümüş, mesleğimde de istediklerimi yapmışım, artık normal hanımlar gibi ben de ‘koca parası yiyeyim, rahat edeyim’ diye düşündüm ama olmadı. Allah selamet versin. Evlendi ve mutlu, Allah daha mutlu etsin. Kötü bir insan değil o da.

– Boşandıktan sonra hiç görüşemedim. Hayatım boyunca ayrıldığım kimseyle görüşmedim. Arkadaş da değiliz, insan birlikte olduğu kişiyle nasıl arkadaş olur? Ben onun karşısındayım. Çocuğum da olsa görüşmezdim.

– Çocuklarımın babasından ayrıldıktan 30 yıl sonra cenazesine gittim. Boşandıktan sonra onu ‘öldü’ olarak kabul ettim. İki çocuğum var, onları çok iyi şekilde büyüttüm. Çocuklarımı büyütürken zorluklar da çektim. İkisiyle de gurur duyuyorum, pırlanta gibi çocuklarım var. Onları babasız büyüttüm, iyi ki de öyle olmuş. Bu süreçte çocuklarımın babasını öldü kabul ettim. ‘Neden konuşmuyorsunuz?’ diye sormuşlardı, ‘Ben de ölülerle konuşulmaz’ dedim. O zaman hayattaydı ama benim için ölmüştü.

– Vefat edince cenazesinde de çok ağladım. Küçük oğlum ‘Kendine gelir misin? Onun burada hanımı var, sen neden ağlıyorsun?’ dedi. Ben de ‘Onun hanımı o değil, benim’ dedim.

– 15 yıl paylaştık, çok şey yaşadık. ‘Neden ağlıyorsun?’ dediler, ‘Neden ağladığımı kimse bilemez’ cevabını verdim. Benim hiç flörtüm olmadı. Erkek olarak babamı, sonra da kocamı tanıdım. Onun için çocuklarımın babası benim için her zaman özeldi. Ne kadar bana acı çektirdiyse de özel kaldı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X