Yine doping çıktı

Milli halterci Nurcan Tuylan’ın 2008 Pekin Olimpiyatları’nda 3. kez doping yaptığı belirlendi.

Yine doping çıktı

Kadınlar halterde, Türkiye’ye birçok madalya kazandıran Nurcan Taylan’a kötü haber geldi. Daha önce iki kez dopingli çıkan ve ağır cezalara çarptırılan halterci Nurcan Taylan’ın biyolojik pasaportunda ‘yasaklı madde’ tespit edildi. 1999’da doping yaptığı tespit edilen ve 17 yıldır Türkiye şampiyonalarına katılamayan Nurcan, 26 Ekim 2011’de bu kez uluslararası alanda dopingli çıkmış ve 4 yıl ceza almıştı. Cezası 2 yıla çekilen sporcu 26 Ekim 2013’te tekrar podyumlara dönse de iki gün önce federasyona gelen yazı ile bir büyük şok daha yaşadı.

CEZASINI ÇEKERSİNİZ

2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda sıfır çekmesine rağmen alınan numuneler ve biyolojik pasaportunun incelenmesi sonucunda yasaklı madde kullandığı bir kez daha saptanan Nurcan Taylan, Uluslararası Halter Federasyonu kuralları gereği ömür boyu men cezası alacak ve spor kariyeri bitecek. Nurcan Taylan, özel izinle 2004 Atina Olimpiyat Oyunları’na katılarak 48 kiloda altın madalya kazanıp tarihe geçmişti. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da 3. kez dopingli çıkan Nurcan Taylan için “Doping ile yakalanırsanız, bunun cezasını sonuna kadar çekersiniz” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X